Na dobre i na złe (odc. 759): Matylda poważnie chora. Falkowicz uratuje ją przed śmiercią głodową?

Tragedia u Falkowiczów z serialu Na dobre i na złe! Andrzej (Michał Żebrowski) z przerażeniem zauważy bardzo niepokojące objawy u jego małej ukochanej Matyldy. Na co takiego cierpi dziewczynka, że zmartwiony profesor postanowi skonsultować jej przypadek z drugim tatusiem, czyli Michałem (Mateusz Janicki)?
Na dobre i na złe odc 757, Matylda (Amelia Czaja), Michał (Mateusz Janicki)

Matylda do tej pory po prostu była zwykłą dziewczynką z dość ciężkim i wybuchowym charakterem oraz mocną osobowością. Psocącą i dokazującą jak to zwykle dzieci w jej wieku. Teraz jednak zacznie gasnąć w oczach… Co takiego się wydarzy?

Zobacz: Na dobre i na złe (odc. 758): Szczepan podpadnie Agacie. Tylko tak będzie mógł uratować jedną z pacjentek

W 759 odcinku Na dobre i na złe (emisja w środę 4.12.2019, w TVP2) Andrzej Falkowicz dowie się wreszcie, co stoi za zmianą w zachowaniu dziewczynki. Odkryje, że mała choruje na anoreksję! Jako doświadczony lekarz wie, że ta wyniszczająca choroba dotyka przede wszystkim nastolatki. Że wyniszcza organizm i niestety w 10 procentach przypadków może doprowadzić do śmierci, bo dziewczyny głodzą się, postrzegając się za wciąż za grube. Nie jedzą niemal nic, a przed bliskimi ukrywają ten fakt, sięgając do bardzo wyrafinowanych oszustw.

Na dobre i na złe odc 757, Matylda (Amelia Czaja), Falkowicz (Michał Żebrowski), Kasia (Ilona Ostrowska)

Na dobre i na złe odc 757, Matylda (Amelia Czaja), Falkowicz (Michał Żebrowski), Kasia (Ilona Ostrowska)

A symptomy są takie wyraziste w przypadku Matyldy: dziewczynka zacznie wykręcać się od posiłków. W 759 odcinku serialu córka profesora straci przytomność w szkole i trafi do szpitala. Andrzej z przerażeniem odkryje, że nastolatka głodzi się i dlatego jest tak osłabiona, że mdleje!

Sprawdź: Na to czekali wszyscy fani „Na dobre i na złe”. Emilia Komarnicka po długiej przerwie wraca do Leśnej Góry!

Coś jej strzeliło do głowy i zaczęła się głodzić. Z anoreksją nie ma żartów. Nie wiem, może naoglądała się czegoś w internecie. Fakty są takie, że od tygodnia prawie nic nie je. Dopóki sprawa się nie wyjaśni, zostaje w domu na obserwacji. Koniec, kropka- powie Michałowi.

Na dobre i na złe odc 757, Matylda (Amelia Czaja), Michał (Mateusz Janicki)

Na dobre i na złe odc 757, Matylda (Amelia Czaja)

Czy to, że Matylda trafiła do szpitala sprawi, że dziewczynka przestanie odmawiać jedzenia? A może to niestety dopiero początek kłopotów nastolatki z tym, że nie akceptuje samej siebie i ciężko jej z tym, że ma dość nietypową rodzinę? Oby jednak udało jej się wyjść z tej strasznej choroby, w czym z pewnością będą jej chcieli pomóc zarówno Andrzej, jak i Michał.

Sprawdź: Agnieszka Dygant pokazała zdjęcia sprzed 20 lat! Pamiętacie ją w takiej wersji?


×
×