Zmiana płci w „Na Wspólnej”! Uczennica Norberta zostanie chłopcem? Już nawet wybrała nowe imię!

Tego jeszcze nie było w polskim serialu! Jedna z bohaterek Na Wspólnej, nastoletnia Lena (Wiktoria Owczarek) chce zmienić sobie płeć, bo w głębi duszy czuje się chłopcem i chciałaby się nazywać Łukasz!
Na Wspólnej, Norbert (Michał Malinowski), Lena (Wiktoria Owczarek)

Dziewczyna z Na Wspólnej, która ma problem ze swoją tożsamością płciową to uczennica Norberta (Malinowski). Młody pedagog przypadkowo usłyszy, że jego uczniowie żartują sobie z noszącej się po męsku androgynicznej nastolatki. W szkalowaniu dziewczyny prym wiedzie Kris (Antoni Sztaba) oraz jego koledzy. Wychowawca grzecznie, ale stanowczo wytknie chłopcom, że nie można żartować sobie z dziewcząt, bo to nieeleganckie i świadczy o braku szacunku dla drugiej osoby.

Norbert poprosi swoich wychowanków, by napisali mu na kartkach jak widzą siebie w przyszłości. Jakież będzie jego zdumienie, gdy przeczyta wypowiedz Leny. Uczennica śmiało napisze, że za kilka lat widzi siebie jako mężczyznę. Także dlatego, że już nikt nie będzie wtedy sobie z niej stroił żartów i wyzywał od babochłopów.

Jednak jakiś czas po lekcji, Lenka poprosi wychowawcę o oddanie jej kartki. Stwierdzi, że to co napisała było niepoważne i szczeniackie. Norbert odpowie jej to, co wcześniej doradziła mu Agata (Aleksandra Radwan) – żeby powiedział Lenie, że nie może uciekać przed swoimi problemami, tylko znaleźć odwagę, by się z nimi konfrontować. Norbert okaże jej dużo serca i zrozumienia. Poprosi dziewczynę, żeby nie pozwalała na to, by inni uczniowie ją obrażali.

Jak zareaguje na to dziewczyna? Weźmie sobie do serca rady Norberta i oświadczy kolegom, że marzy o tum, by w przyszłości być facetem. I nawet wybrała już sobie męskie, piękne imię: Łukasz.

Koledzy dziewczyny oniemieją, a Lenka doda z uśmiechem:

Właściwie to już się czuję mężczyzną i chciałabym, żeby inni też traktowali mnie jak chłopaka – powie kolegom w 2935. odcinku Na Wspólnej. Czy to wyznanie zamknie usta Krisowi i jego bandzie?

Zobacz: Samobójstwo w “Na Wspólnej”. Ewa Gawryluk żegna się z serialem TVN-U?

Zobacz: Tragiczny zbieg okoliczności w „Na Wspólnej”. Śmierć Joachima uratuje Anastazję?

Zobacz: Powstaje film o Zenku Martyniuki. W obsadzie same gwiazdy! Kto wcieli się w rolę która disco polo?


×
×