×

Na Wspólnej (odc. 2093): Ilona Zdybicka zagłodzi się na śmierć? Nie wytrzyma presji za kratkami

Pobyt w areszcie z zarzutami za zabójstwo człowieka może wyczerpać psychicznie. A już zwłaszcza wtedy, gdy osadzony jest niewinny. Zupełnie jak Ilona Zdybicka (Anna Samusionek), oskarżona o zamordowani próbującego ją zgwałcić naczelnika Wszołę (Marek Kasprzyk). W akcie rozpaczy zacznie się głodzić. Umrze?

W Na Wspólnej po niesłusznym osadzeniu w areszcie Ilona zacznie odmawiać jedzenia i picia. Nie będzie odzywać się do nikogo. Maks (Adam Fidusiewicz) będzie w szoku, że żona odmawia też widzenia się z nim. Słusznie czuje, ze z Iloną nie jest najlepiej.

I faktycznie, w 2093 odcinku Ilona straci przytomność. Na szczęście jej towarzyszki z celi zauważą, że kobieta od dłuższego czasu się nie rusza i zaalarmują więziennych klawiszy. Więzienny lekarz poinformuje potem mecenas Olszewską (Katarzyna Walter), zajmującą się obroną Ilony, że naprawdę niewiele brakowało, by kobieta zmarła z wycieńczenia! Jednak lekarz powie w rozmowie z Maksem, że gdy tylko stan Ilony się poprawi, znów trafi do celi. To bardzo zasmuci i oburzy Maksa, który nie będzie chciał odejść od łóżka nieprzytomnej ukochanej.

W tej sytuacji mecenas Olszewskiej nie pozostanie nic innego, jak apelować do prokuratora prowadzącego sprawę (Maciej Kosmala), by zwolnił Zdybicką z aresztu. Inaczej przecież jej życie może znów być zagrożone. Zdenerwowana prawniczka wygarnie śledczemu, ze nikt z personelu więzienia nie zareagował, gdy Ilona prowadziła głodówkę. Mecenas wytknie prokuratorowi, że swoją bezdusznością może doprowadzić do śmierci niewinnej kobiety, matki dziecka. Ale urzędas pozostanie niewzruszony. Stwierdzi, że wykonuje po prostu swoje obowiązki. I niestety Ilona wróci do celi. Oby jej sprawa rozwiązała się jak najszybciej. Bo choć Zdybicka nie pamięta dokładnie, co działo się feralnej nocy, gdy zginął Wszola, to niemal jest pewna, że to nie ona ostateczni zabiła naczelnika skarbówki. Kim jest zatem zabójca? Tego dowiemy się z letnich odcinków Na Wspólnej. TVN będzie bowiem pokazywał premierowe części serialu przez całe wakacje.

Zobacz: Gwiazda “M jak miłość” właśnie dołączyła do obsady “Na Wspólnej”! Takiej rewolucji w serialu TVN-U nikt się nie spodziewał

Zobacz: Marta Wierzbicka wraca do „Na Wspólnej”! Na długo? Wiemy, jak potoczą się losy Oli Zimińskiej!

Zobacz: Syn Doroty Szelągowskiej zagrał w „Na Wspólnej”! Jest pierwsze zdjęcie z planu

Może Cię zainteresować