Na Wspólnej (odc. 2960): Nowa buntowniczka w szkole Danusi. Zimińska odkryje mroczną tajemnicę Poli

Pola (Monika Mielnicka) jest nową uczennicą w szkole Danuty Zimińskiej (Lucyna Malec), ale niemal od pierwszych chwil swego pobytu w placówce da się kadrze pedagogicznej we znaki. Wyląduje u Danuty na dywaniku ze skarga na nauczycielkę polskiego ( Izabela Dąbrowska), która śmiała postawić jej czwórkę. 
Na Wspólnej (odc. 2960): Nowa buntowniczka w szkole Danusi. Zimińska odkryje mroczną tajemnicę Poli

W 2960. odcinku serialu Na Wspólnej (emisja 16 października 2019 w TVN). Dyrektor Zimińska pocieszy załamaną zachowaniem uczennicy Teresę. Wyzna jej, że ona również pokłóciła się z Polą. Niestety okaże się też, że Pola wezwała do szkoły swoja matkę (Aneta Todorczuk). Ta wyjaśni nieznoszącym sprzeciwu tonem, że w poprzedniej szkole jej prymuska dostawała same piątki i szóstki. Kiedy nauczycielki wyjaśnią, że Pola nie do końca dobrze radzi sobie z materiałem, matka najzwyczajniej się wścieknie. A Zimińska będzie jej reakcją przerażona. Dopiero jednak kiedy porozmawia sam na sam z niepokorną uczennicą odkryje, o co chodzi. Dziewczyna po prostu boi się nadambitnej matki. Wyjawi Danucie, że wręcz boi się wyrzucenia z domu, jeśli nie będzie przynosić wyłącznie najlepszych możliwych ocen.

Zobacz: Śmierć w “Na Wspólnej”. Michał Brzozowski umrze podczas operacji i osieroci Ignasia?

Pola podkreśli, że ambicją jej mamy jest to, by córka dostała się na medycynę. A ona sama nie ma prawa zadecydować o swojej przyszłości. Te słowa wywołają szok u tak wytrawnego pedagoga jak Zimińska. Powie dziewczynie wprost, że nie powinna spełniać marzeń matki, tylko realizować swoje cele.

W Na Wspólnej Pola nieco opacznie pojmie słowa Danuty i na kolejnej lekcji polskiego powie wprost nauczycielce, że Fraszki Jana Kochanowskiego, o których właśnie się uczą, to „pierdoły”, które jej nie interesują. Wezwana z tego powodu do szkoły matka skamienieje, gdy Bednarczukowa powie jej, że po prostu fatalnie wychowała córkę.

Zobacz: Na Wspólnej (odc. 2950). Daleki krewny Ziębów ograbi ich z majątku? Omami ich wspólną historią!

A Pola? Będzie cieszyła się pierwszym aktem nieposłuszeństwa wobec wymagającej matki. Da się nawet zaprosić na imprezę, organizowaną przez kolegów z klasy!

Zobacz: Na Wspólnej (odc. 2957): Roman bohaterem dzielnicy! Sława zrujnuje jego związek z Honoratą?


×
×