Na Wspólnej (odc.3004): Aborcja w Na Wspólnej. Dotknie Dankę!

A to niespodzianka! Jedna z bohaterek serialu zajdzie w ciążę i będzie zmuszana do dokonania aborcji. Czy spotka to Dankę Zimińską (Lucyna Malec) z Na Wspólnej, która niedawno wyszła za mąż?
Na Wspólnej odcinek 2960, Pola (Monika Mielnicka), Danusia (Lucyna Malec)Na Wspólnej odcinek 2960, Pola (Monika Mielnicka), Danusia (Lucyna Malec)

CO SIĘ WYDARZY W 3004  ODCINKU „NA WSPÓLNEJ”? EMISJA W CZWARTEK 9.01.2020 W TVN

Czy to Danka z Na Wspólnej zaszła w ciąże, korzystając nieroztropnie z uroków małżeńskiego życia i czuje się za stara by wychować trzecie dziecko? A może  zrobiła stosowne badania i okazało się, że maleństwo jest nieuleczalnie chore? Nic z tych rzeczy! W ciąży będzie kto inny, choć bliski sercu Danki Zimińskiej! Kto?

Czytaj: Anna Nowak-Ibisz nago w „Na Wspólnej”! Darek pójdzie z nią do łóżka?

Chodzi o jedną z jej uczennic, Majkę (Anna Zalewska). Dziewczyna ze łzami w oczach wyzna ukochanej nauczycielce w 3004 odcinku Na Wspólnej, że zaszła w ciążę. I że jej  rodzice chcą zmusić ją do aborcji.

Wybrali już nawet  klinikę, oczywiście prywatną, w której  miałaby zostać dokonana aborcja. Danutę ta sprawa oburzy i zasmuci.  Wie bowiem, że Majka kocha swojego chłopaka Ahmeda (Aleksander Dubrowski) i wcale nie chce pozbyć się w ten barbarzyński sposób dziecka.

Zobacz: Na Wspólnej (odc.3000): Urodziny i zaręczyny w jubileuszowym odcinku serialu (zdjęcia)

Ale z rozmowy z  zapłakaną uczennicą wynika, że jej  rodzice dążą do tego, by aborcja odbyła się jak najszybciej, bo nie życzą  sobie, by ich córeczka urodziła dziecko w liceum. Być może tez nie podoba im się chłopak, z którym związała se Majka.

Dlatego Danka postanowi interweniować. Obieca dziewczynie, że porozmawia z jej rodzicami. Chciałaby ich przekonać, że  to co chcą zrobić córce jest nieodwracalne, bolesne i z pewnością zaważy na jej życiu. Danka zaangażuje cały swój autorytet wieloletniego pedagoga, by odwieść rodziców Majki od decyzji o aborcji.

Czy Zimińskiej ta szuka się uda? Skoro dziewczyna jest już w ciąży, lepiej, by urodziła dziecko. Nie musi sie nim zajmować, by skończyć szkołę. W tym mogą pomóc jej rodzice. Ostatecznie także może oddać dziecko do adopcji.  wiele par marzy przecież o słodkim maleństwie.


×
×