Najlepsze seriale minionej dekady! Jeśli nie widzieliście, to koniecznie musicie nadrobić zaległości [RANKING]

Nie było łatwo wybrać pięć najlepszych polskich seriali ostatniej dekady, ale zrobiliśmy to dla Was. Oto subiektywny ranking produkcji zrealizowanych od 2010 roku do dziś.
Najlepsze seriale minionej dekady! Jeśli nie widzieliście, to koniecznie musicie nadrobić zaległości [RANKING]

5. „Chyłka” – za idealny casting.

Osoba, która wybrała aktorów do tego serialu czyli Ewa Brodzka, wykazała się nie lada instynktem wybierając Magdalenę Cielecką do roli Chyłki oraz Filipa Pławiaka, grającego jej aplikanta Zordona. Świetnie obsadzeni są też aktorzy w drugim planie oraz ci występujący gościnnie w każdej z serii. Nic dziwnego, że Chyłkę połykają ze smakiem nie tylko wielbiciele prozy Remigiusza Mroza.

Zobacz: Słynne ekranizacje, które okazały się telewizyjnymi hiatami! Oto nasz ranking

Chyłka. Filip Pławiak, Magdalena Cielecka, Ireneusz Czop

Chyłka. Filip Pławiak, Magdalena Cielecka, Ireneusz Czop

4. „Krew z Krwi” – za odkrycie Agaty Kuleszy

Serial o żonie mafiosa, która po jego śmierci musi przejąć jego majątek i obowiązki pokazał, jak utalentowaną aktorką jest Agata Kulesza, do tamtej pory grająca głównie w serialach komediowych. Talentem zabłysnął tu także Maciej Musiał. To świetna mafijna historia.

Serial "Krew z krwi"

Serial „Krew z krwi”

3. „Artyści” – za tematykę odbiegającą od kryminalnego schematu

Ta znakomita satyra na tytułowych bohaterów i w ogóle na świat teatru. To dzieło znanego teatralnego duetu twórców Moniki Strzępki oraz Pawła Demirskiego z wybitnymi rolami Marcina Czarnika, Anny Ilczuk oraz Krzysztofa Dracza znanymi z popularnych seriali codziennych.

Sprawdź: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od „Downton Abbey” po „Koronę królów” [RANKING]

2. „Belfer” – za trzymający w napięciu scenariusz

Podobno nawet aktorzy, z wyjątkiem tytułowego belfra , w którego wcielał się Maciej Stuhr, do końca nie wiedzieli, jaki będzie finał tej wciągającej historii, pozornie tylko banalnej. Tytułowy belfer rozwiązuje w nim zagadkę zabójstwa swej niedoszłej uczennicy, która przy okazji okazuje się być jego nieślubną córka. W serialu wszystko się zgadza, z wyjątkiem jednego: Maciej Stuhr jest mało wiarygodny jako Casanova podrywający najładniejsze kobiety w miasteczku…

1. „Ślepnąc od świateł” – za absolutną doskonałość

Świetna ekranizacja bardzo nieoczywistej powieści Jakuba Żulczyka o tygodniu z życia pewnego warszawskiego dealera. Na wyróżnienie zasługuje nie tylko charyzmatyczny odtwórca roli głównej – debiutant ( i raper) Kamil Nożyński. Ten serial trzeba zobaczyć jeszcze dla trzech absolutnie genialnych ról- Robert Więckiewicza, grającego gangusa i Jana Frycza w roli szalonego Dario. To były naprawdę kreacje na miarę telewizyjnych Oscarów!

Czytaj: Serialowy psychopaci. Nie tylko Artur z „M jak miłość siał postrach wśród widzów! Kto jeszcze?

serial "Ślepnąc od świateł"

serial „Ślepnąc od świateł”


×
×