Największe serialowe klapy 2019

Rok  2019 nie był tym szczególnie udanym dla seriali. Zwiedli uznani twórcy. A wybitnym aktorom trafiły się role wyjątkowo nietrafione.
NajGORSZE SERIALE 2019

To nie był najlepszy rok zwłaszcza dla seriali polskich. Zabrakło wbijającej w fotel polskiej nowości, takiej jak zeszłoroczne objawienia czyli Rojst oraz Ślepnąc od świateł.  Większość polskich produkcji  to seriale średnie. Dobrze, że  produkcje zagraniczne nie zawiodły…

Zobacz: Gwiazda Zbuntowanego anioła Natalia Oreiro wystąpi na sylwestrze TVP

5. Żmijowisko

Niestety, nie udało się, choć  powieściowy pierwowzór był taki obiecujący Nie pomogły gwiazdy w rolach głównych. W tym  znany  przede wszystkim z komedii  Paweł Domagała, tym razem w znacznie bardziej mrocznej roli.  Nie pomógł też nadzór reżyserski Łukasza  Palkowskiego, którego niemal każda produkcja okazywała się hitem. Niestety, nie ty razem.

4. Odwróceni. Ojcowie i córki

Czasem wchodzenie do tej samej rzeki po latach od hitu, jakim był serial Odwróceni, okazuje się błędem. Nie pomogli ani Robert Więckiewicz, ani  Artur Żmijewski w rolach głównych. Noe pomogli też młodzi aktorzy – Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel w ciekawych rolach. Niestety, historia o mafiozie, policjancie i ich dzieciach nie  przekonała widzów TVN.

Zobacz: Wiedźmin: Więcej polskich aktorów w serialu. Nie tylko Musiał!

3. Pułapka 2

Nie pomogła oscarowa aktorka czyli Agata Kulesza, nad której aktorstwem chyba zawisła jakaś klątwa, a być może po prostu gwiazda ma  zły okres w życiu osobistym. Sama historia pisarki wplątanej w morderstwo pisarki też nie oszałamia swą świeżością. A w zalewie znacznie lepszych zachodnich seriali kryminalnych po prostu szkoda czasu na tę serialową pułapkę.

2. Chyłka: Kasacja

Zmiany w fabule w stosunku do  książkowego pierwowzoru nie posłużyły temu serialowi. Niestety Bo pierwsza Chyłka była naprawdę wartka.  Rozczarowali swoją sztuczną grą zarówno Ireneusz Czop jako Szczerbiński oraz   Olgierd Łukaszewicz jako Siwowłosy.   Mało było Chyłkowych bon motów, tak  wyrazistych w powieściach. Chyłka nie pogrążała się  w alkoholizmie, który tak dobrze był odmalowany w książkach. Na pewno powstanie trzecia część, według, naszym zdaniem ,najlepszej książki z cyklu czyli  Rewizji.

1. Gra o tron 8

Największe rozczarowanie  serialowe 2019 roku.  Fani byli niepocieszeni nagłą i zupełnie nieusprawiedliwioną ewolucją Daenerys  (Emilia Clarke)w totalnego potwora. Z kolei wielka bitwa o Westeros była zupełnie nieczytelna, bo rozgrywała się w ciemnościach i tylko widzowie o naprawdę sokolim wzroku mogli cokolwiek dojrzeć. Jak zwykle nie zabrakło też   jak najbardziej absurdalnych zgonów głównych bohaterów.  Finałowa seria była na tyle nieudana, że  fani postulowali  o napisanie i nakręcenie jej od nowa, gdyż  przecież, cytując innego klasyka literatury fantasy „nie zabija się legendy”.

View this post on Instagram

Here to say goodbye. #GameofThrones

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

 

 


×
×