Jacy są nauczyciele w serialach? Oto kadra pedagogiczna, którą pokochali widzowie! Zobacz nasz ranking

Czasem są wredni, czasem idealnie prowadzą młodzież przez najtrudniejsze lata dorastania. Jacy są serialowi pedagodzy? Bywa, że przez swoje zachowanie nie są dobrym wzorem dla młodzieży.
Nauczyciele w serialach

Pod powierzchnią

Maciek (Łukasz Simlat)

Jest pewnością guru dla swoich wychowanków do momentu oskarżenia go przez uczennicę o molestowanie. Choć świetnie dogaduje się ze swoimi maturzystami, z własna córką nie bardzo potrafi.

Z Olą ( Maria Kowalska) świetnie dogaduje się za to dyrektor szkoły Bartek (Bartek Topa), który zamiast pomagać uzdolnionej dziewczynie w matematyce, ma z nią romans, a córka Maćka zachodzi w ciążę.

Zobacz: Ile zarabiają polskie, serialowe gwiazdy? Królowa jest tylko jedna! Daleko w tyle za nią są nawet Małgorzata Kożuchowska i Basia Kurdej-Szatan!

Na Wspólnej

Danuta Zimińska (Lucyna Malec)

Danuta uczy biologii oraz wychowania do życia w rodzinie, dzięki czemu naprawdę jest blisko problemów swoich uczniów. Nawet kiedyś jeden z nich się w niej zakochał. Uczniowie wiedza, że nie jest złośliwa i można do niej przyjść z każdą sprawą.

Norbert (Michał Malinowski)

Ponieważ jest młodym nauczycielem, z łatwością łapie z młodzieżą wspólny język. Ostatnio jedna z jego uczennic Lena ( Wiktoria Owczarek wyznała mu), że chciałaby zostać chłopcem. Norbert bardzo dobrze poradził sobie z tą trudną sytuacją na łonie klasy.

Zobacz: Barbara Kurdej-Szatan robi sobie przerwę od “M jak miłość”! I to na własną prośbę!

Belfer

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr)

Nie tylko uczy młodzież polskiego, ale też rozwiązuje rozmaite problemy swych podopiecznych. Jest bardzo niekonwencjonalnym, surowym, ale troskliwym pedagogiem. Można go porównać do Johna Keatinga ze Stowarzyszenia Umarłych Poetów. W połowie serialu dowiadujemy się, że Paweł miał córkę i to ona jest ofiara w tym serialu. Dobrze, że sam nie uciął sobie romansu z uczennica, a jedynie z koleżanką z pracy (Katarzyna Dąbrowska) oraz matką jego wychowanków (Magdalena Cielecka)- co też raczej nie jest zbyt etyczne. Idzie również na współpracę z agentem CBŚ (Szymon Piotr Warszawski) i generalnie nie jest świetlaną postacią tego serialu.

Glee

Najlepszy serial dla młodzieży ma też najbardziej zróżnicowaną kadrę pedagogiczną. Will Schuster (Matthew Morrison) jest bardzo oddanym swoim podopiecznym z chóru nauczycielem, który wymaga od nich, by pracowali na sukces i nie poddawali się , gdy dopadają ich przeciwności losu. W końcu Will przez oddanie się chórowi rozwiódł się ze swoją zona, swoja drogą– notoryczna kłamczucha.

Ale w serialu jest też wyjątkowo wredna dla chórzystów trenerka cheerleaderek Sue Sylvester (Jane Lynch). Na pewno każdy kiedyś w swojej szkolnej karierze natrafił na tak okropnego nauczyciela, którego broni jedynie dość smutne życie prywatne ( a raczej jego brak).

Jest też nauczycielka gościnna Holly Holliday (Gwyneth Paltrow), która imponuje uczniom luzackim podejściem do życia i szalonymi pomysłami, ale też okupiła to brakiem życia prywatnego i wielka samotnością.

Zobacz: Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w Internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką!


×
×