Kolejna zmiana w obsadzie serialu „The Crown”. Kto zagra królową Elżbietę II?

To dopiero niespodzianka! To Imelda Staunton ma zastąpić Olivię Colman kluczowej roli królowej Elżbiety II piątym w sezonie The Crown. Kiedy rozpocznie zdjęcia?
Kolejna zmiana w obsadzie serialu "The Crown". Kto zagra królową Elżbietę II?

Co prawda Netflix nie potwierdził tych rewelacji The Daily mail, ale coś może być na rzeczy. Olivia Colman jest rewelacyjna jako władczyni w średnim wieku, ale zapewne wzorem swej znakomitej poprzedniczki Claire Foy zagra  tylko w dwóch sezonach. Potem pałeczkę ma przejąć inna aktorka i być może będzie to właśnie Imelda. A to znakomita aktorka, także nominowana do Oscara za rolę w dramacie Vera Drake. Ci, którzy uważne oglądali filmy o Harrym Potterze pamiętają Staunton jako wielbicielkę różowych garsonek, czarownicę Dolores Umbridge.

Zobacz: The Crown. Tajemniczy i szalenie przystojny Tobias Menzies. Co o nim wiemy?

Peter Morgan, scenarzysta serialu, przyznał kiedyś, że marzy mu się, by w monarchinię wcieliła się Helen Mirren. Jednak to marzenie raczej się nie spełni: Mirren już grała Elżbietę II w filmie Królowa i raczej nie chciałaby powtarzać tej roli…

The Crown - 3 sezon już niedługo na platformie Netflix

Oczywiście władze Netflixa twierdzą, że ten news to plotka, bo dopiero powstają zdjęcia do sezonu czwartego, a do piątego jeszcze nie ma scenariuszy ani nie robiono castingu, ale ta wypowiedz sugeruje, że w sezonie piątym The Crown znów nastąpi zmiana warty i w rolach znanych na całym świecie brytyjskich Royalsów zobaczymy kolejnych wybitnych aktorów z Wysp.

Sprawdź: The Crown 3 sezon już w listopadzie. Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

A tymczasem recenzenci rozpływają się nad kreacjami gwiazd z trzeciej części Olivii Colman, Tobiasa Menziesa i Heleny Bonham-Carter, którzy po prostu są doskonali. Sezon czwarty z nimi obejrzymy już za rok. Ma on się zakończyć wielkim kryzysem roku 1992, kiedy to rozwiodła się księżniczka Anna, Książę Andrzej rozstał się z żoną Sarą i wyszła nieautoryzowana biografia księżnej Diany. Rok ten Elżbieta nazwała „strasznym rokiem”.

Natomiast Imelda ma stanąć na planie kolejnego sezonu The Crown w 2021 roku, kiedy będzie wolna od innych zobowiązań zawodowych.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

The Crown - 3 sezon już niedługo na platformie Netflix

The Crown – 3 sezon już niedługo na platformie Netflix


×
×