×

Kolejna zmiana w obsadzie serialu „The Crown”. Kto zagra królową Elżbietę II?

To dopiero niespodzianka! To Imelda Staunton ma zastąpić Olivię Colman kluczowej roli królowej Elżbiety II piątym w sezonie The Crown. Kiedy rozpocznie zdjęcia?

Co prawda Netflix nie potwierdził tych rewelacji The Daily mail, ale coś może być na rzeczy. Olivia Colman jest rewelacyjna jako władczyni w średnim wieku, ale zapewne wzorem swej znakomitej poprzedniczki Claire Foy zagra  tylko w dwóch sezonach. Potem pałeczkę ma przejąć inna aktorka i być może będzie to właśnie Imelda. A to znakomita aktorka, także nominowana do Oscara za rolę w dramacie Vera Drake. Ci, którzy uważne oglądali filmy o Harrym Potterze pamiętają Staunton jako wielbicielkę różowych garsonek, czarownicę Dolores Umbridge.

Zobacz: The Crown. Tajemniczy i szalenie przystojny Tobias Menzies. Co o nim wiemy?

Peter Morgan, scenarzysta serialu, przyznał kiedyś, że marzy mu się, by w monarchinię wcieliła się Helen Mirren. Jednak to marzenie raczej się nie spełni: Mirren już grała Elżbietę II w filmie Królowa i raczej nie chciałaby powtarzać tej roli…

The Crown - 3 sezon już niedługo na platformie Netflix

Oczywiście władze Netflixa twierdzą, że ten news to plotka, bo dopiero powstają zdjęcia do sezonu czwartego, a do piątego jeszcze nie ma scenariuszy ani nie robiono castingu, ale ta wypowiedz sugeruje, że w sezonie piątym The Crown znów nastąpi zmiana warty i w rolach znanych na całym świecie brytyjskich Royalsów zobaczymy kolejnych wybitnych aktorów z Wysp.

Sprawdź: The Crown 3 sezon już w listopadzie. Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

A tymczasem recenzenci rozpływają się nad kreacjami gwiazd z trzeciej części Olivii Colman, Tobiasa Menziesa i Heleny Bonham-Carter, którzy po prostu są doskonali. Sezon czwarty z nimi obejrzymy już za rok. Ma on się zakończyć wielkim kryzysem roku 1992, kiedy to rozwiodła się księżniczka Anna, Książę Andrzej rozstał się z żoną Sarą i wyszła nieautoryzowana biografia księżnej Diany. Rok ten Elżbieta nazwała „strasznym rokiem”.

Natomiast Imelda ma stanąć na planie kolejnego sezonu The Crown w 2021 roku, kiedy będzie wolna od innych zobowiązań zawodowych.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

The Crown – 3 sezon już niedługo na platformie Netflix

The Crown – 3 sezon już niedługo na platformie Netflix

Może Cię zainteresować