„Ojciec Mateusz” będzie walczyć z sektą w Sandomierzu! Tak zakończy się wątek Artura Żmijewskiego w serialu?

Panosząca się w Sandomierzu groźna sekta Raj to wieki kłopot nie tylko dla ojca Mateusza (Artur Żmijewski), ale i dla jego przełożonego księdza biskupa (Sławomir Orzechowski). Czy przez to Mateusz straci swoją parafię?

Ofiarą sekty będzie nawet Natalia (Kinga Preis). W 22. sezonie serialu Ojciec Mateusz gospodyni księdza oświadczy mu, że jest nieszczęśliwa i wypalona. Pocieszenia poszuka nie w kościele i przyjaciołach, a w sekcie. Pójdzie na „katolicką jogę” i wpadnie pod wpływ jej liderów. Kiedy Mateusz dowie się, że Natalia dołączyła do „Raju”, bardzo się zdenerwuje, bo wie, że to sekta, którą policjanci próbują namierzyć! Ale gniew duchownego osłabnie, gdy potem życie sympatycznej gosposi znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Wszystko to bardzo zmartwi księdza Mateusza. Tym bardziej, ze informacja o prężnie działającej sekcie działającej w Sandomierzu dotrze także do biskupa. Od razu wezwie do siebie księdza Mateusza i stanowczo każe mu zająć się tą sprawą. Biskup zażąda, by członkowie „Raju” opuścili miasto. Ksiądz Jacek (Piotr Kozłowski), przysłuchujący się tej rozmowie, znany krytyk księdza Żmigrodzkiego, od razu zwątpi w możliwości księdza Mateusza.

Trudno będzie się z tym zadaniem uporać jednemu kapłanowi – stwierdzi i doda, że z radością podsunie nazwisko duchownego, który mógłby pomóc, a nawet zastąpić księdza Żmigrodzkiego! Kto to będzie? Może to sam ksiądz Jacek?

Ostatecznie biskup postanowi jednak zaufać Mateuszowi, ale czy to słuszna decyzja? I czy biskup znów jej nie zmieni? Od dawna krążą plotki, że Żmijewski chce elegancko pożegnać się z serialem. Czy mógłby to zrobić lepiej, gdyby wprowadził niebawem swego zastępcę? A sam pozostanie w produkcji serialu jako reżyser? Odpowiedź na to dręczące serialomaniaków pytanie poznamy już niebawem.

Zobacz: Artur Żmijewski nie odejdzie z „Ojca Mateusza”, bo zarobi fortunę! Jaką kwotę zgarnie?

Zobacz: To koniec “Ojca Mateusza”?! Arutr Żmijewski znika z serialu! Na jego miejsce pojawi się nowa gwiazda!

Zobacz: Wiemy, dlaczego Artur Żmijewski odchodzi z “Ojca Mateusza”. Powód jest bardzo poważny! 


×
×