×

Ojciec Mateusz: Książ Żmigrodzki postrzelony przez szaleńca! Czy to już koniec serialu TVP1?

Czy pogłoski o końcu Ojca Mateusza znów odżyją ? W jednym z odcinków 22 serii Ojca Mateusza ksiądz Żmigrodzki zostanie poważnie raniony przez napastnika, który przyszedł się do niego wyspowiadać czy to już koniec serialu?

„Ojciec Mateusz” 22 odc 12. Emisja już w czwartek 19.12.2019 na antenie TVP2

W Ojcu Mateuszu wszystko zacznie się od tego, że w 12. odcinku 22. serii Mateusza odwiedzi na plebanii zdesperowany bankowiec Sylwester warecki (Arkadiusz Janiszewski). Mężczyzna ma poważne kłopoty, bo kilka dni wcześniej dał się uwieść niebezpiecznej, poszukiwanej przez policję autostopowiczce. Okazuje się, że dziewczyna zostawiła w jego wozie swój notatnik. Warecki zaproponuje księdzu Żmigrodzkiemu, żeby rzucił na notatki okiem. Spotkanie z mężczyzną ma się odbyć, nie wiedzieć czemu w sandomierskich katakumbach. Szczęśliwie proboszcz poprosi gosposię Natalię (Kinga Preis), by stanęła na czatach. Widocznie będzie miał jakieś złe przeczucie. I niestety będzie miał rację… Gdy tylko bankier spotka się z księdzem, wyciągnie broń i zacznie nią grozić proboszczowi. A następnie zaatakuje i wystrzeli z pistoletu!

Zobacz: „Ojciec Mateusz” będzie walczyć z sektą w Sandomierzu! Tak zakończy się wątek Artura Żmijewskiego w serialu?

[wp_quiz id=”460″]

Policjanci, którzy przybyli do katakumb dosłownie chwilę po wystrzale zobaczą, że Żmigrodzki szarpie się z jakimś człowiekiem a następnie pada na ziemię. Możejko (Piotr Polk) oraz Nocul (Michał Piela) stwierdzą , że ich przyjaciel w sutannie jest ciężko ranny.

Zobacz: Artur Żmijewski nie odejdzie z “Ojca Mateusza”, bo zarobi fortunę! Jaką kwotę zgarnie?

Czy ksiądz przeżyje? Wszak wcześniej Noculowi śniła się śmierć sympatycznego księdza jeżdżącego na rowerze po Sandomierzu. Czyżby Mateusz nie przeżył tego ataku? To niestety możliwe. Grający tytułowego ojca Mateusza Artur Żmijewski ma dosyć grania ciągle tego samego detektywa w sutannie. Od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się też w innych produkcjach. Jedynym argumentem, który powstrzymuje go przed odejściem z Ojca Mateusza, jest pokaźna gaża zarówno aktorska, jak i reżyserska. Ciekawe, czy Żmijewski zdecyduje się na ostateczne odejście z serialu, z którym był związany całe 11 lat.

Zobacz więcej: To koniec “Ojca Mateusza”?! Arutr Żmijewski znika z serialu! Na jego miejsce pojawi się nowa gwiazda!

Może Cię zainteresować