×

Paulia Chruściel w serialu o Agnieszce Osieckiej. Kto jeszcze pojawi się na ekranie? Znamy szczegóły!

Paulina Chruściel znów pojawi się na małym ekranie. Tym razem w serialowej biografii Agnieszki Osieckiej. Ze względu na swoje ogromne podobieństwo do Magdy Umer zagra właśnie przyjaciółkę słynnej tekściarki.

Ostatnio Paulina Chruściel pojawiła się między innymi w serialach Za marzenia i Niania w wielkim mieście. Polscy serialożercy pamiętają ją jednak przede wszystkim z roli byłej prostytutki Leny w Na dobre i na złe oraz z głównej roli w Singielce. Dopiero w serialu Osiecka Paulina będzie mogła pokazać nam swój wielki talent – do śpiewania.

Zobacz: Wycofano emisję „Na Wspólnej”! Dlaczego nie ma nowych odcinków serialu?

Przypomnijmy, że Magda Umer, jedna z najlepszych przyjaciółek Agnieszki Osieckiej, wiele lat występowała na estradzie. Zaśpiewała m.in jej Białe zeszyty czy Miasteczko Bełz. Umer przyjaźniła się też z Jeremim Przyborą, jednym z licznych kochanków poetki. Magda Umer spotykała się z Osiecką i jej bliskimi przyjaciółkami na tzw. Lamentach.

Były to prawie regularne spotkania towarzyskie (raz na dwa, trzy miesiące) w następującym składzie: Magda Czapińska, Krystyna Janda, Zuzanna Łapicka–Olbrychska, Agnieszka Osiecka i Magda Umer. Ten skład sam siebie nazwał „ścisłą egzekutywą”. Opowiadałyśmy sobie o życiu i pracy i może nigdy już później nie śmiałam się tak serdecznie i co chwilę. Błaznowanie starych panien czy (jak mówiła Agnieszka) „wiecznych dziewczyn”. Po Jej śmierci próbujemy się jeszcze czasem spotkać, ale to już jest tylko lament po „lamentach”. Bez Niej nie ma sensu… – napisała Umer w swoim wspomnieniu o Osieckiej.

Zobacz: Marta Wierzbicka przeszła wakacyjną metamorfozę! To już nie jest Ola Zimińska z “Na wspólnej”!

Natomiast za jej najważniejsze zalety uważała uwagę na drugiego człowieka oraz wrażliwość.

Miała zanikającą zdolność skupiania uwagi na drugim człowieku, uważnego słuchania, obserwowania, darowania mu natychmiastowego słońca do chleba, jeśli czuła, że tego potrzebuje. Nie rozmawiała z ludźmi „przez łańcuch”, jeśli już rozmawiała. Chyba, że była bardzo chora, a starała się to ukryć. Była dobrym człowiekiem – napisała Magda Umer.

Jak podkreśla Umer, wrażliwość była fundamentem jej poetyckiego talentu w swojej słynnej piosence Na zakręcie, śpiewanej przez Krystynę Jandę napisała: „Ty widzisz krzesło, ławkę stół, a ja – rozdarte drzewo”.

Na razie wiadomo, że w serialu o Osieckiej wystąpią oprócz Elizy Rycembel oraz Magdaleny Popławskiej wcielających się w role młodszej i starszej poetki Mikołaj Roznerski jako Wojciech Frykowski oraz Karolina Piechota jako Maryla Rodowicz, Aleksandra Konieczna, Grzegorz Małecki, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis i Jan Frycz.

Zobacz: Anna Mucha pod ostrzałem internautów. Poszło o niezręczną sytuację na lotnisku

 

 

Może Cię zainteresować