×

Piotr Głowacki zniknie z „Na dobre i na złe”? Jego nowa rola przyprawia o dreszcze!

To niesamowite, jak wielką przemianę czasem musi przejść aktor. U nas mistrzem metamorfoz jest Piotr Głowacki znany wielbicielom seriali jako profesor Bart z Na dobre i na złe. Aktor jest teraz mocno zapracowany, bo gra w filmowej biografii Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego – pięściarza, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Czy przez tę rolę zniknie z Na dobre i na złe?

Nic dziwnego, że aktor przyjął rolę w filmie Mistrz. Już mówi się, że scenariusz jest świetny, a rola poruszająca. Tylko szaleniec by nie chciał zagrać tej postaci. Jak wynika z pierwszych zdjęć z planu produkcji, Piotr Głowacki musiał przejść poważną metamorfozę!

Zobacz: Na dobre i na złe (odc. 759) Matylda poważnie chora. Falkowicz uratuje ją przed śmiercią głodową?

Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski trafił do Auschwitz w 1940 roku w jednym z pierwszych transportów. Pietrzykowski to przedwojenny mistrz Warszawy w boksie. Kiedy sprowokowany wygrywa walkę z bezwzględnym kapo, boks staje się nową formą rozrywki funkcjonariuszy obozu, a zarazem źródłem hazardu dla niemieckich żołnierzy. Po każdej wygranej Teddy’ego, wśród polskich więźniów rośnie zarazem nadzieja, że ich oprawcy nie są niepokonani.

Film o Pietrzykowskim to historia prawdziwa. Bokser stoczył w obozie kilkadziesiąt walk, z czego przegrał tylko jedną. Scenariusz został napisany w oparciu o wspomnienia więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz samego boksera.

Sprawdź: Na to czekali wszyscy fani „Na dobre i na złe”. Emilia Komarnicka po długiej przerwie wraca do Leśnej Góry!

W filmie Głowackiemu partnerować będą Marian Dziędziel, Grzegorz Małecki, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Piotr Witkowski. W roli jednego z esesmanów zobaczymy także Marcina Bosaka czyli Kamila Gryca z M jak miłość.

Film ma trafić do kin już za niecały rok!

Czy to jednak nie oznacza, że w serialu, w którym możemy podziwiać Piotra Głowackiego czyli w Na dobre i na złe zabraknie profesora Barta? Oczywiście, że nie. Producenci seriali są przygotowani na takie okoliczności. Gdy tylko dostają od aktorów informacje, że ci potrzebują nieco mniej dni zdjęciowych ze względu na inną rolę, zazwyczaj albo lekko przeorganizowują pracę ekipy, albo wysyłają na krótko bohatera poza, w tym konkretnym przypadku Leśną Górę, lub po prostu na wierzch wypływają inne wątki serialu. Nie ma więc na razie obaw, że Bart do Leśnej Góry nie wróci.

Czytaj: Na dobre i na złe (odc. 760) Szczepan trafi do więzienia? Wszystko przez ślub z Liną!

Na dobre i na złe, Artur Bart (Piotr Głowacki), Falkowicz (Michał Żebrowski)

Na dobre i na złe, Artur Bart (Piotr Głowacki), Falkowicz (Michał Żebrowski)

Może Cię zainteresować