Piotr Jankowski żegna się z rolą w „Barwach szczęścia” w atmosferze skandalu. Chodzi o osobę z produkcji: „Kompletny brak szacunku dla drugiego człowieka”

Piotr Jankowski po 11 latach pracy na planie serialu Barwy szczęścia, właśnie żegna się z produkcją. Aktor zdradził, dlaczego zdecydował się zrezygnować z roli Piotra Walawskiego. 
Piotr Jankowski żegna się z rolą Piotra w "Barwach szczęścia" w atmosferze skandalu. Chodzi o osobę z produkcji: "Kompletny brak szacunku dla drugiego człowieka"

Po 11 latach na planie Barw szczęścia, Piotr Jankowski znany z roli Piotra Walawskiego, odchodzi z serialu. Aktor żegna się z rolą, która dała mu rozpoznawalność nie tylko dlatego, że się nią zmęczył. Były też inne powody tej bolesnej dla fanów serialu decyzji. Na razie jednak Jankowskiego nie zobaczymy w żadnej telewizyjnej produkcji…

Zobacz: Barwy szczęścia. Dlaczego córka Walawskich umrze? Do jej śmierci przyczyni się jeden drobiazg

Piotr Jankowski odchodzi z Barw szczęścia

Aktor udzielił wywiadu portalowi wp.pl, w który obszernie wyjaśnił powody swej decyzji. Jak się okazuje, od dawna, w zasadzie od odejścia Katarzyny Zielińskiej, która grała kiedyś jego serialową żonę, myślał o porzuceniu roli Walawskiego. Jankowski grał dość bezwzględnego, cynicznego wręcz biznesmena. Teraz jednak jego bohatera spotkała w Barwach szczęścia tragedia – śmierć córki.

Barwy szczęścia - Piotr Jankowski odchodzi z serialu. Walawski popełni samobójstwo?

Barwy szczęścia – Piotr Jankowski odchodzi z serialu. Walawski popełni samobójstwo?

Aktor stwierdził, że to bardzo dobry pretekst, by odejść z serialu:

Decyzja o rezygnacji z serialu Barwy szczęścia kiełkowała w mojej głowie od jakiegoś czasu, ponieważ przez 11 lat w życiu bohatera wydarzyło się wiele. Około 5 związków, liczne romanse, trójka dzieci – każde z inną kobietą, rozwody, a teraz śmierć córki. Pomyślałem, że to dobry moment – powiedział Piotr Jankowski w rozmowie z portalem.

Zobacz: Śmiertelna choroba w “Barwach szczęścia”. Jedna z gwiazd już niedługo pożegna się z serialem

Jednak nie tylko zmęczenie rolą pomogło aktorowi podjąć decyzję o rozstaniu z produkcją:

Dodatkowym impulsem, myślę nawet że głównym, była postawa jednej pani z produkcji serialu, która zachowała się absolutnie nieprofesjonalnie i z kompletnym brakiem szacunku dla drugiego człowieka. Dla mnie jest to nieakceptowalne – dodał.

Aktor jednak nie potwierdził, o kogo dokładnie chodzi: czy o kogoś z grona scenarzystów, producentów, czy może z pionu reżyserskiego. Z większością ekipy był naprawdę zżyty:

Zwłaszcza, że ekipę tworzą bardzo fajne osoby. Pracę z nimi wspominam bardzo dobrze – wyznał aktor .

Zobacz: Barwy szczęścia (odc. 2106): Umierająca Iza odda córkę Łukaszowi. Sadowski wychowa Paulinkę?

Co ciekawe, Piotr Jankowski nie odszedł z Barw szczęścia mając jakąś inną rolę na podorędziu. Na razie aktor chce się skoncentrować na pracy z młodymi pasjonatami teatru.

Razem ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie mieszkam, jesteśmy w trakcie realizacji projektu teatralnego– wyjaśnił Jankowski w rozmowie z wp.pl.


×
×