×

Poznaj serial „Mały Grand Hotel”. Gwiazdorska obsada i rewelacyjny scenariusz. Takiej komedii jeszcze nie było!

8 września na antenie Canal + pojawił się nowy polski serial komediowy Mały Grand Hotel rozgrywający się w podupadającym prowincjonalnym hoteliku. O czym jest ten serial i kto w nim gra? Sprawdż! 

Reżyserem Małgo Grand Hotelu  jest nominowany do Oscara reżyser filmu Królik po berlińsku Bartosz Konopka. W jednej z głównych ról: znana doskonale z roli cnotliwej gosposi Natalii w Ojcu Mateuszu Kinga Preis. Ale to nie koniec niespodzianek!

Zobacz: „Word on fire” z plejadą polskich gwiazd. Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesz i inni podbiją serca widzów na całym świecie!

Aktorka wcieli się w postać prosty Violi – zmysłową, choć już nie pierwszej młodości „specjalistkę od szeroko pojętej rozrywki”, oraz Katarzynę Bujakiewicz, jako cierpiącą niestety na zespół Tourette’a, pokojówkę Basię. Obsadę główną tworzą również członkowie kabaretu Paranienormalni. Michał Paszczyk wciela się w rolę recepcjonisty ze skłonnością do alkoholu. Robert Motyka gra barmana zabawiającego gości historiami ze swojego życia, czyli z życia filmowego Rambo. Z kolei Rafał Kadłucki jako konserwator nie będzie w stanie niczego naprawić, a Bogusław Kudłek, serialowy ksiądz proboszcz, czuje się w hotelu jak u siebie na parafii…

Nie zabraknie też artystów z kabaretu Ani Mru Mru. Marcin Wójcik gra aspirującego do wyższych sfer szefa hotelu – Gerarda Von Farę (dawniej Fąfarę), a Michał Wójcik wciela się w postać hotelowego boya, który obsługuje gości bez ręki, ale w jego przypadku okaże się to najmniejszym problemem… Bartosza Gajdę, znanego artystę kabaretu i stand upu, zobaczymy natomiast w roli kucharza snującego wokół siebie legendę byłego szefa kuchni w Saint Germain.

Zobacz: Barbara Kurdej-Szatan uśmiercona w „M jak miłość”? Aktorka skomentowała scenariusz nowych odcinków

Wśród aktorów występujących w serialu gościnnie pojawią się natomiast tuzy kina. Borys Szyc zagra wybitnego reżysera Patryka Wargę, który podjął się nakręcenia reklamy hotelu. Mateusz Damięcki przekroczy próg zamczyska w roli Znanego aktora, a towarzyszyć mu będzie Katarzyna Kwiatkowska – serialowa żona. Z kolei Barbara Kurdej-Szatan gra samą siebie. Odwiedzi hotel w towarzystwie męża (a w tę rolę wciela się Rafał Szatan – prywatnie także mąż aktorki). Z gościnności obiektu skorzystają także bohaterowie zagrani przez m.in. Łukasza Simlata i Mariusza Pudzianowskiego.

Zobacz: Marta znów wkroczy w życie Andrzeja. Magda z “M jak miłość” nie będzie zadowolona. Odwoła ślub?

Jestem przekonana, że zabawna fabuła i doskonałe kreacje aktorskie spodobają się widzom – mówi Beata Harasimowicz, producent kreatywny serialu.

Od dawna tęsknię za komedią. W Mały Grand Hotel mamy do czynienia ze zwariowaną komedią spod znaku Monty Pythona albo Rickiego Gervais. Trafiamy do dziwnego pałacyku, pełnego wdzięku, tajemnicy i dawnej świetności, prowadzonego przez załogę dziwaków, pociesznych odmieńców. Z czasem odkrywamy ich przywary, słabości, wzajemne animozje. Widzimy, że są tacy sami jak my, ale próbują się jakoś dogadać i pokonać problemy, które „przywożą” ze sobą równie zwariowani goście z zewnątrz – mówi o serialu Bartosz Konopka.

Może Cię zainteresować