Prawdziwy cud w „Na dobre i na złe”! Profesor Bart wyleczy Dominikę chorą na stwardnienie rozsiane?

Chora na stwardnienie rozsiane Dominika (Paulina Gałązka) znów trafi do Leśnej Góry. Tym razem zaopiekuje się nią doktor Barta (Piotr Głowacki). Czy profesor pomoże dziewczynie, zakochanej w Molendzie ( Filip Bobek) pokonać chorobę? To...  jest możliwe.
Prawdziwy cud w "Na dobre i na złe"! Profesor Bart wyleczy Dominikę chorą na stwardnienie rozsiane?

Paulina Gałązka dołączyła do obsady serialu Na dobre i na złe rok temu. Jej bohaterka Dominika chciała pilotować samoloty, ale podstępna choroba zniszczyła te piękne marzenia. Jej dolegliwości ujawniły się, gdy Dominika spędziła noc z Marcinem. To wtedy straciła władzę w nogach. A Marcin niebawem stracił też z powodu swoich kłamstw i oszustw pracę w Leśnej Górze. Diagnoza , którą usłyszała dziewczyna, okazała się bezlitosna: stwardnienie rozsiane.

Co to jest stwardnienie rozsiane?

Choroba polega na tym, że komórki układu odpornościowego atakują zdrowe komórki innego układu w obrębie tego samego organizmu żywego. W tym przypadku celem ataku jest mielina – substancja tłuszczowa osłaniająca komórki nerwowe i ich wypustki, które przekazują impulsy w mózgu i rdzeniu kręgowym. komórki tracą zdolność przekazywania bodźców, co jest bezpośrednią przyczyną częściowego lub trwałego uszkodzenia wzroku, słuchu lub pracy mięśni. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego choroba się uaktywnia. Może mieć podłoże genetyczne.

Po wakacjach w Na dobre i na złe

W nowych odcinkach Na dobre i na złe Dominika znów trafi do Leśnej Góry i znów natknie się na byłego kochanka. Jednak tym razem zaczną ją diagnozować wnikliwy profesor Barta (Piotr Głowacki) oraz doktor Jakub (Marcin Zacharzewski). Dominika wie doskonale, że jej choroba jest nieuleczalna, ale będzie liczyła a cud. Jaki? Być może Bart znajdzie jakiś błąd w postawionej wcześniej diagnozie . Jeśli dziewczyna nie jest chora na stwardnienie rozsiane, to może okaże się, że cierpi na mogąca udawać wiele chorób boreliozę? Oby! Wtedy przynajmniej wyleczenie sympatycznej pilotki nie będzie niemożliwe, a po zakończeniu go Dominika będzie mogła na poważnie zainteresować się Molendą oraz wrócić do swego wymarzonego zawodu.

Zobacz: Znamy datę wielkich premier: “M jak miłość”, “Barw szczęścia” oraz “Na dobre i na złe”. Na widzów czeka prawdziwa niespodzianka!

Zobacz: Zmiany w obsadzie “Na dobre i na złe”! Wiemy, kogo zagra Marcin Przybylski w nowych odcinkach serialu!

Zobacz: Filip Bobek wraca do “Na dobre i na złe”! Już wiadomo, co czeka jego bohatera!


×
×