Premiery polskich seriali. Co obejrzymy w 2020 roku?

Rok 2020 będzie obfitował  w  fantastyczne premiery  polskich seriali. Co zobaczymy oprócz  najbardziej oczekiwanego serialu Król z  Michałem Żurawskim i Magdaleną Boczarską? Przede wszystkim historie o  brutalnych zabójstwach! I Aleksandrę Popławską z Watachy w zupełnie nowej roli.
Szadź

Król

Serial na podstawie prozy Szczepana Twardocha to bardzo trudny do realizowania projekt.  Jest serialem kostiumowym, opowiadającym o półświatku przedwojennej warszawy. Jej królem jest żydowski bokser Jakub Szapiro, kokainista, ojciec dwóch synów i człowiek trzęsącego stolica Kuma Kapicy.

Poza Michałem Żurawskim (Jakub Szapiro), Kacprem Olszewskim (Mosze Bernsztajn), Arkadiuszem Jakubikiem (Kum Kaplica), Magdaleną Boczarską (Ryfka Kij) i Borysem Szycem (Janusz Radziwiłek) w oryginalnej produkcji CANAL+ wystąpią: Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Piotr Żurawski, Aleksandra Konieczna, Barbara Kurzaj.

Listy zza grobu

View this post on Instagram

… ????

A post shared by Cezary Lukaszewicz (@cezarylukaszewicz) on

To kolejna, po Chyłce, ekranizacja powieści Remigiusza Mroza. O  czym opowiadają Listy zza grobu? Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno. Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog , samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai, rozpoczynając remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad. Prawdopodobnie Zaorskiego zagra znany m. in z Kruka i serialu Chyłka:Kasacja Cezary Łukaszewicz.

 

Szadź

Choć prawie od początku będzie wiadomo, kto zabił, serial Szadź z Aleksandrą Popławską w roli głównej może okazać się hitem porównywanym do Chyłki z Magdaleną Cielecką. Starsza z sióstr Popławskich nareszcie dostała produkcję na miarę swych możliwości aktorskich. Serial będzie dostępny już wiosną 2020 na player.pl.

To siedmioodcinkowa produkcja, która powstaje na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta. Autor jest także współautorem scenariusza. Akcja Szadzi rozgrywa się w Opolu oraz okolicach tego miasta. Komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska) będzie próbowała rozwikłać zagadkę brutalnego zabójstwa młodej dziewczyny, jednej z rozlicznych ofiar seryjnego zabójcy-psychopaty. Przez cały serial widzowie będą dociekali, co tak naprawdę łączy funkcjonariuszkę z religioznawcą Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr). Choć pozornie wydaje się on być wzorowym mężem i ojcem, tak naprawdę okaże się być czarnym charakterem serialu.

W głębi lasu

Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki wystąpią w głównych rolach nowego serialu oryginalnego Netflix W głębi lasu. Grzegorz Damięcki wciela się w rolę warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry mimo upływu dwudziestu pięciu lat. Agnieszka Grochowska gra Laurę Goldsztajn, wykładowczynię uniwersytecką, która towarzyszyła Pawłowi w noc zaginięcia jego siostry. Ich historia osadzona jest we współczesnej Polsce. Młode talenty – Wiktoria Filus oraz Hubert Miłowski przedstawiają Laurę i Pawła z perspektywy nastolatków w 1994 roku. Premiera oczywiście w 2020 roku.

Erynie

View this post on Instagram

Sobota 12/10 będzie dla mnie dniem wyjątkowym. Po pierwsze, tego dnia odbędzie się premiera mojej nowej powieści „Mock. Golem”. Książkę tę zaprezentuję na spotkaniu autorskim, które poprowadzi p. Piotr Huniewicz i na które już – z tygodniowym wyprzedzeniem – zapraszam Państwa serdecznie! Rozpocznie się ono o godz. 16:00 na „Scenie Ciśnień” Teatru Muzycznego Capitol (Wrocław, ul. Piłsudskiego 67). Po spotkaniu autorskim będę podpisywał książki (egzemplarze mojej powieści „Mock. Golem” będą do kupienia na specjalnym stoisku w foyer przy „Scenie Ciśnień). Nie będzie to jedyna premiera tego dnia. O godz. 18:00 na scenie głównej „Capitolu” zobaczę premierowy spektakl „Mock. Czarna burleska”. W minioną środę byłem na próbie spektaklu. Zapowiada się świetnie. Dwa inne wydarzenia towarzyszące obu premierom to spacer po Wrocławiu śladami Eberharda Mocka oraz wystawa specjalnych zdjęć policyjnych i sądowych (szczegóły obu wydarzeń zob. link w bio). #bookstagrampl #eberhardmock #teatrcapitolwroclaw #czytambolubie

A post shared by Marek Krajewski (@marek.krajewski.pisarz) on

Ekranizacji powieści Marka Krajewskiego ma podjąć się TVP do spółki z Netflixem.   Akcja opowieści rozgrywa się głównie we Lwowie pod koniec lat 30. Jest to czwarta część serii traktującej o śledztwach Edwarda Popielskiego, w której współpracuje z wrocławskim śledczym z innego cyklu  powieści  Krajewskiego – Eberhardem Mockiem. Śledztwo dotyczy makabrycznego mordu na młodym chłopcu, którego mieli dokonać rzekomo Żydzi. Miasto liczy, że sprawą zajmie się Popielski, jednak komisarz nie jest zainteresowany rozwiązywaniem kryminalnej zagadki. Ale za chwilę wybuchnie wojna. Na razie  nie wiadomo, kto miały zagrać Popielskiego ani Mocka, ale   większość aktorów na pewno o tym marzy. Zdjęcia mogą rozpocząć się już niebawem, bo już jesienią byli poszukiwani statyści do tego serialu.

Odwilż

Premiera Odwilży realizowanej dla HBO planowana jest w 2020 roku. Akcja serialu będzie rozgrywała się w Szczecinie. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2020 r. Reżyserem jest Xawery Żuławski. Na razie nie ujawniono, kto gra główną bohaterkę.

– Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień – mówi Xawery Żuławski, reżyser serialu. – Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze – mówił reżyser w wywiadzie dla gs24.pl

Osiecka

Zdjęcia do tego monumentalnego serialu  o Agnieszce Osieckiej właśnie dobiegają końca, a zobaczymy go jesienią  TVP.  W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Popławską oraz jako młodą Osiecka- Elizę Rycembel. Serial opowiada o życiu poetki od jej czasów studenckich do śmierci.

ZOBACZ: Gwiazdy w serialu o Agnieszce Osieckiej

W Osieckiej grają także  Maria Pakulnis – matka Osieckiej, Maria Osiecka, Jan Frycz – ojciec Osieckiej, pianista Wiktor Osiecki, Grzegorz Małecki – Jeremi Przybora, Karolina Piechota – Maryla Rodowicz, Mikołaj Roznerski – Wojciech Frykowski, Jędrzej Hycnar – Marek Hłasko, Piotr Żurawski – Daniel Passent, Aleksandra Pisula – Olga Lipińska.

 


×
×