Serialowi psychopaci: Nie tylko Artur Skalski z „M jak miłość” sieje postrach wśród widzów! Kto jeszcze? Oto nasz ranking

Kochamy ich nienawidzić i często dla nich oglądamy seriale. Oto nasz ranking najbardziej wrednych, pokręconych, samolubnych i złych bohaterów serialowych. Grają ich wspaniali aktorzy, którym na szczęście daleko do wykreowanych przez scenarzystów potworów.
Najwięksi serialowi psychopaci

Artur Skalski z M jak miłość (Tomasz Ciachorowski)

Artur Skalski z M jak miłość (Tomasz Ciachorowski) to były partner Izy (Adriana Kalska), brutalny psychopata, który próbował zniszczyć jej związek z Marcinem (Mikołaj Roznerski). Posunął się do sfałszowania badań genetycznych Mai (Oliwia Kaczmarek) – tak, by sąd uznał go za jej biologicznego ojca. Zmusił Izę do ślubu, a gdy Marcin pomógł jej wydostać się z tego toksycznego związku, prześladuje parę. Niektórzy widzowie M jak miłość tak nie lubią tej postaci, że obrażają grającego Artura Tomasza Ciachorowskiego i grożą mu w komentarzach na jego profilach w portalach społecznościowych. Sprawa znalazła się już w prokuraturze.

Wiktor Jeleński z Przyjaciółek (Paweł Deląg)

Zanim został mężem Patrycji (Joanna Liszowska), Wiktor miał problemy: po pijaki zabił swoją siostrę. Poza tym prawnik z Przyjaciółek nadużywa alkoholu, zdradza i bije swoją żonę. Już to samo stawia go w bardzo negatywnym świetle jako wyjątkowego drania. Oby w najnowszym sezonie dobroduszna Patrycja, która zapomniała jakby o tym wszystkim, wreszcie go rzuciła. Na zawsze.

Bogna Mróz z Diagnozy (Danuta Stenka)

Póty dzban wodę nosi, póki się ucho nie urwie. Co prawda doktor Bogna z Diagnozy była bardzo złym człowiekiem, ale nie zasłużyła na makabryczną śmierć. Gracja ją Danuta Stenka opisała ją bardzo obrazowo jako zepsutą do szpiku kości i pozbawioną jakichkolwiek hamulców moralnych kobietę. Kłamała, intrygowała, żeby tylko odbić Janka (Adam Woronowicz) Annie (Maja Ostaszewska). Poza tym zajmowała się – u siebie w domu – nielegalnymi przeszczepami.

Ida z Pod powierzchnią (Michalina Łabacz)

Ona wie, jak bardzo trzeba być pokręconym, żeby wykraść dziecko, którym się opiekowała jako niania i jeszcze upozorować jego śmierć, zostawiając rodziców w nieutulonej żałobie. Prawdopodobnie Ida jest chora psychicznie lub przeżyła jakiś wstrząs z powodu własnych traumatycznych doświadczeń. Nikt nie dopuszcza nawet możliwości, że odebrała dziecko rodzicom w ramach zemsty za coś, o czym oni nie pamiętają.

James Moriarty z Sherlocka (Andrew Scott)

To prawdziwy, nadinteligentny, makiaweliczny wręcz geniusz kryminalny, ale i sadysta, psychopata i terrorysta. Nie ma kompletnie żadnych wyrzutów sumienia i wykazuje się arogancją. To przez niego z życia dr Watsona (Martin Freeman) musiała zniknąć ukochana mary (Abigail Abbington). Czy naprawdę Sherlock (Benedict Cumberbatch) pokonał go w ostatnim odcinku serialu?

View this post on Instagram

❤️???? #andrewscott #moriarty #sherlock #fleabag

A post shared by Andrew Scott (@andrew_sxott) on

Profesor Andrzej Falkowicz z Na dobre i na złe (Michał Żebrowski)

Doktor Falkowicz od razu był zaprojektowany przez scenarzystów jako taki nasz polski, szorstki House…tyle , że z początku miał spore braki w wiedzy medycznej tera. Był wyjątkowo wredny dla swoich podwładnych i często gasił ich ciętymi ripostami w rodzaju „ Nie wiem, gdzie się pani uczyła medycyny, i nie chcę wiedzieć, na którym to było trzepaku!”. Podobno wymyśla je sam Michał Żebrowski, który gra doktora Andrzeja. Profesor jest inteligentny i zdecydowanie niedostosowany społecznie, ale i tak… ma liczne grono swoich wielbicieli, którzy nie wyobrażają sobie Na dobre i na złe bez aroganckiego Falko, o którym można by było też opowiedzieć cytatem z zupełnie innego filmu: „każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk”.

View this post on Instagram

#falko @nadobreinazle.official

A post shared by Michał Żebrowski (@zebrowski.michal) on

Gra o tron – galeria potworów

Cersei Lannister (Lena Headley) z Gry o tron to bohaterka dla niej liczyła się wyłącznie władza i własne dzieci, które miała z kazirodczego związku z własnym bratem. To najbardziej demoniczna postać w całej Grze o tron, którą wielu chciało zabić lub zemścić się na jej dzieciach. Ostatecznie udało się to Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) która na swym Smoku spaliła całą Złotą Przystań i tysiące jej mieszkańców, awansując na pierwsze miejsce najbardziej pokręconych postaci w całej grze o Tron. Jakże głupio jest teraz tym, którzy z dumą nosili koszulki „Matka Smoków” oraz nadawali dzieciom imię Daenerys. Obie panie pozostawiają nieco w tyle wielbiciela powolnej kastracji tortur oraz uśmiercania przez psy Ramseya Boltona (Iwan Rheon).

View this post on Instagram

No matter the cost. #GameofThrones

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

Zobacz: Julia Wieniawa, Weronika Rosati i Katarzyna Zielińska wygryzą „Przyjaciółki” z Polsatu? Znamy datę premiery serialu „Zawsze warto”

Zobacz: To one miały najwięcej romansów! Inga z “Przyjaciółek” kontra Agnieszka z “M jak miłość”. Ilu miały kochanków?

Zobacz: Marek Mostowiak wraca do “M jak miłość”! Po wakacjach widzowie nieźle się zdziwią! Takiej sensacji jeszcze nie było!


×
×