Barwy szczęścia - opisy odcinków, streszczenia

» Przejdź do najnowszych artykułów

CZYM SĄ BARWY SZCZĘŚCIA?

Serial Barwy szczęścia to drugi względem popularności, po M jak miłość serial codzienny, także wymyślony przez Ilonę Łepkowską. Jest skierowany do nieco młodszej widowni niż M jak miłość. W tej chwili jest pokazywany od poniedziałku do piątku.

  • Tytuł: Barwy szczęścia
  • Gatunek: serial obyczajowy
  • Stacja telewizyjna: TVP2
  • Data premiery: 27 września 2007 r.
  • Czas trwania odcinka: 24 minuty
  • Nagrody: 4 Telekamery (w tym Złota)
  • Instagram: @barwyszczescia.official
  • Facebook: @barwyszczescia

BARWY SZCZĘŚCIA: PIERWSZY ODCINEK

Barwy szczęścia miały premierę 27 września 2007 roku. Wówczas fabuła serialu toczyła się głównie w okolicach ulicy Zacisznej, gdzie dobiegała końca budowa nowego Osiedla Pod Sosnami. Wtedy też 6 latach pobytu w Londynie, do kraju wraca Kaśka (Katarzyna Glinka) Chce coś ukryć przed bliskimi. Rodzice głównej pary – Pawła (Marcin Hycnar) i Julii (Marta Nieradkiewicz) są przeciwni ich związkowi. Nowi lokatorzy Osiedla Pod Sosnami marzą o szczęśliwym życiu w nowym miejscu, a mieszkańcy Zacisznej boją się, że ich spokojne dotąd życie zmieni się na gorsze.

BARWY SZCZĘŚCIA: OGLĄDALNOŚĆ

Barwy szczęścia w sezonie 2018/2019 śledziło 2,96 mln osób, o 250 tys. widzów mniej niż rok wcześniej. Serial nadal dawał Dwójce pozycję zdecydowanego lidera rynku telewizyjnego. Jednak w poprzednim sezonie serial oglądało średnio ćwierć miliona widzów więcej. Rekordowy odcinek Barw szczęścia pokazano 4 kwietnia 2011 roku zobaczyło go ponad 6,8 mln widzów. Był to odcinek opowiadający o ślubie Iwony Pyrki (Izabela Zwierzyńska) i Alka (Krzysztof Wach).

BARWY SZCZĘŚCIA: TWÓRCY

Produkcją serialu zajmuje się firma Artrama. Scenarzystą wiodącym w latach 2007–2014 była Ilona Łepkowska, a od obecnie jest nim jest nim Paweł Jurek. Reżyserami są: Natalia Koryncka-Gruz, Krzysztof Rogala, Jakub Skoczeń, Iwona Strzałka, Jacek Gąsiorowski, Jose Iglesias Vigil, Sylwester Jakimow, Grzegorz Waller, Piotr Wereśniak, Grzegorz Dębowski, Sambor Wilk, Katarzyna Lesisz, Maciej Wiktor, Wojciech Kimala.

Pierwszym podkładem muzycznym czołówki był utwór Bartka Wrony pt. Barwy szczęścia. Od 2016 w czołówce słychać jedynie muzykę, którą skomponował Maciej Zieliński.

BARWY SZCZĘŚCIA: OBSADA – GŁÓWNI BOHATEROWIE

Jeden z najbardziej lubianych polskich seriali telewizyjnych. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, niektórzy dopiero sprowadzili się na osiedle Pod Sosnami. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków – Anny (Dorota Kolak) i Jerzego (Bronisław Wrocławski) jego nowej ukochanej Małgorzaty Zwoleńskiej (Adrianna Biedrzyńska), także jej dzieci – Pawła (Marcin Hycnar), który był w pierwszych latach emisji serialu głównym bohaterem ale wraz z Zoną Julią (Marta Nieradkiewicz) wyjechał do Włoch , Magdy (Honorata Witańska) i Natalii (Maria Dejmek); Zdzisława (Zbigniew Buczkowski) i Róży (Anna Gronostaj) Cieślaków oraz ich syna Geja Władka (Przemysław Stippa), Jolanty Grzelak (Małgorzata Potocka), Pyrków Marii (Iza Kuna) i Romana (Olaf Lubaszenko) oraz ich dzieci i Walawskich – Marty (Katarzyna Zielińska) i Piotra (Piotr Jankowski). Troski, kłopoty, kontrowersje, problemy życiowe, dramaty – to wszystko składa się na rzeczywistość bohaterów Barw szczęścia. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej, LGBT, bezpłodności, przemocy w rodzinie oraz chorób psychicznych.

BARWY SZCZĘŚCIA: ŚMIERĆ MARII I ROMANA PYRKÓW

W role tego wspaniałego, wielodzietnego małżeństwa latami wcielali się Olaf Lubaszenko i Izabela kuna. Najpierw, z powodu choroby, z serialu w 2011 roku zrezygnował Lubaszenko. W scenariuszu zadbano, by jego odejście było godne i dramatyczne. Pyrkowie, po problemach małżeńskich – Roman zdradzał żonę z piękną lekarką (Joanna Trzepiecińska) zażegnali kryzys i zapragnęli odnowić przysięgę małżeńską. W noc przed uroczystością Romanowi wypadł dyżur w pogotowiu. Podczas dyżuru natknął się na karambol z ofiarami. Dzielny Roman ruszył na pomoc i podjął walkę o wydostanie zaklinowanej w samochodzie dziewczynki. Niestety, wtedy doszło do zawału. Z kolei Maria zginęła w 2016 roku w wypadku samochodowym, ponieważ grająca ją Iza Kuna chciała odejść z serialu.

BARWY SZCZĘŚCIA: ŚMIERĆ MARTY WALAWSKIEJ

W 2017 roku decyzję o odejściu z serialu podjęła Katarzyna Zielińska grająca Martę Walawską. Aktorka chciała spróbować innych wyzwań zawodowych. Scenarzyści wymyślili pełne dramatyzmu pożegnanie się aktorki z tą postacią. Walawska została brutalnie zamordowana, a następnie wrzucona do rzeki. Utopił ją Krzepiński (Marek Kossakowski). Długo jej poszukiwano, a po wyłowieniu i zidentyfikowaniu zwłok, rodzina pożegnała ją.

BARWY SZCZĘŚCIA: JUBILEUSZ

Niedawno twórcy serialu świętowali z okazji emisji 2000 odcinka Barw szczęścia. Na imprezie dla ekipy nie zabrakło także Katarzyny Zielińskiej, która wzruszyła się spotkaniem ze swoją serialową córeczką Ewą, którą gra Gabrysia Ziębicka. Dziewczynka po raz pierwszy pojawiła się na planie serialu jako noworodek.

×
×