Blondynka - opisy odcinków, streszczenia

» Przejdź do najnowszych artykułów

CZYM JEST BLONDYNKA?

Blondynka to serial obyczajowy, liczący sobie siedem serii. Jest kręcony na Podlasiu od 2009 r. Tytułową Blondynkę – weterynarz Sylwię Kubus przenoszącą się z Warszawy do maleńkich Majaków grały w tym czasie cztery aktorki; Julia PietruchaJoanna MoroNatalia Rybicka i obecnie Marta Żmuda Trzebiatowska. Aktorka pracuje nad ósmą, najnowszą serią, którą zobaczymy prawdopodobnie w grudniu 2019. Marta Żmuda Trzebiatowska miała być pierwszą odtwórczynią roli Blondynki, ale wycofała się z projektu ze względu na to, że równolegle miałaby zdjęcia do filmowej ekranizacji Ślubów panieńskich.

  • Tytuł: Blondynka
  • Gatunek: serial obyczajowy
  • Stacja telewizyjna: TVP1
  • Data premiery: 7 marca 2010 r.
  • Czas trwania odcinka: 50 minut
  • Nagrody: brak
  • Instagram: @blondynka_serialtvp
  • Facebook: @ BlondynkaSerial

BLONDYNKA: PIERWSZY ODCINEK

Sylwia Kubus (Julia Pietrucha) ma niewiele ponad 25 lat, jest lekarzem weterynarii, mieszka w Warszawie , ma też dwie serdeczne przyjaciółki: Jagnę (Magdalena Schejbal) i Majkę (Marta Ścisłowicz), które wykazują podobne podejście do życia. Pracuje w niewielkiej klinice weterynaryjnej, której szef, De – De (Piotr Gąsowski), nie podziela jednak jej idealizmu. Znacznie łatwiej Sylwia znajduje wspólny język z kolegą z pracy, Marcinem (Michał Lesień), który podkochuje się w niej po cichu i z którym dziewczyna nieodpłatnie dba o zwierzęta z jednego ze stołecznych schronisk. Niestety, los schroniska jest niepewny, bo na ten teren ostrzą sobie zęby deweloperzy. Sylwia spotyka się nawet w tej sprawie w studiu telewizyjnym z rzecznikiem wiceprezydenta miasta, Waldemarem Szoffem (Paweł Deląg), ale przegrywa pojedynek przed kamerami. Wpada jednak w oko przystojnemu rzecznikowi, który umawia się z nią, obiecując porozmawiać w sprawie schroniska z wpływowym biznesmenem. Szybko się jednak okazuje, że w ten sposób Waldemar chciał tylko poderwać dziewczynę, a schronisko zostaje w ekspresowym trybie zlikwidowane. Protesty Sylwii i Marcina na nic się już nie zdają. Dziewczyna czuje się oszukana i wykorzystana. Ale to dopiero początek nieszczęść, jakie na nią spadają. Oto bowiem babcia Wanda (Maria Klejdysz-Bąk), która wyszła na spacer z psem, ginie pod kołami samochodu, a wkrótce po jej śmierci Sylwia dowiaduje się jeszcze, że ma do spłacenia ponad 20 tys. zł zaległego kredytu, którego babcia od roku nie regulowała. Dziewczynie grozi utrata mieszkania. Spłaca więc dług pieniędzmi pożyczonymi od Jagny, a sama przyjmuje ofertę pracy w leżącej pod wschodnią granicą wsi Majaki. Mieszka tam stryj Marcina, ale chłopak wspominając w pracy o propozycji kuzyna, nigdy nie przypuszczał, że właśnie Sylwia, po kłótni z szefem i perypetiach z bankiem, zdecyduje się opuścić Warszawę. Wyjeżdża do Majaków.

BLONDYNKA: OGLĄDALNOŚĆ

45 odcinek serialu Blondynka w niedzielę, 3 stycznia 2016 roku obejrzało ponad 3,5 mln widzów. Sylwia razem z Jagną ratowały wtedy panią Izabelę Rychter (Ewa Kasprzyk). Normalnie serial ogląda ok 3,3 mln widzów.

BLONDYNKA: TWÓRCY

Produkcją serialu zajmuje się Media Corporation.. Serial est realizowany według pomysłu i scenariusza Andrzeja Mularczyka. Reżyseruje go Mirosław Gronowski. Muzykę do czołówki skomponował Mateusz Pospieszalski.

BLONDYNKA: OBSADA – GŁÓWNI BOHATEROWIE

Sylwia Kubus (Marta Żmuda Trzebiatowska) jest obecnie głównym weterynarzem w Majakach. ma męża Dawida Springera (Grzegorz Małecki). Zaś doktor Fus (Krzysztof Gosztyła) dochodzi do siebie po chorobie pod czułą opieką żony Jasiuni (Izabela Dąbrowska). Sylwia w dalszym ciągu przyjaźni się z Jagną (Magdalena Schejbal) i jej partnerem Andrzejem (Lesław Żurek). Cała społeczność Majaków to ludzie nietuzinkowi i kolorowi, tacy jak ksiądz (Olaf Lubaszenko), wójt (Andrzej Grabowski), Elwira (Katarzyna Ankudowicz) czy Felczerowa (Dorota Pomykała). Serial pokazuje przede wszystkim nieco mniej sielska stronę polskiej wsi. W ostatnim sezonie bohaterowie walczyli z klęskami żywiołowymi oraz Afrykańskim Pomorem Świń.

BLONDYNKA: ODEJŚCIE JULII PIETRUCHY

W 2014 roku okazało się, że Julia Pietrucha już nie będzie grała Sylwii Kubus. Powód? Aktorka nie dogadała się co do gaży, chciała też zająć się swoją karierą muzyczną, co też z ogromnym sukcesem uczyniła. Następne aktorki grające tytułową rolę zmieniały się z powodu innych zobowiązań zawodowych i nie odchodziły z produkcji w atmosferze skandalu.

BLONDYNKA: JUBILEUSZ

W styczniu 2020 serial będzie obchodził 10. rocznicę obecności na antenie.

×
×