Pierwsza miłość - opisy odcinków, streszczenia

» Przejdź do najnowszych artykułów

CZYM JEST PIERWSZA MIŁOŚĆ?

Serial Pierwsza miłość to to popularny serial codzienny telewizji Polsat. Ma swoje liczne grono fanów zwłaszcza wśród internautów. Jego akcja toczy się głównie we Wrocławiu i tam też powstają zdjęcia do tej produkcji.

  • Tytuł: Pierwsza miłość
  • Gatunek: serial obyczajowy
  • Stacja telewizyjna: Polsat
  • Data premiery: 4 listopada 2004 r.
  • Czas trwania odcinka: 33 minuty
  • Nagrody: sześć nominacji do Telekamer. Serial nigdy nie zdobył tej nagrody
  • Instagram: @pierwszamilosc
  • Facebook: @Pierwsza.Milosc.tv

PIERWSZA MIŁOŚĆ: PIERWSZY ODCINEK

Pierwsza miłość miała premierę 4 listopada 2004 roku. Akcja serialu rozpoczyna się, kiedy po zaginięciu matki, Danuty, Maria Radosz (Aneta Zając) opuszcza ojca Jana (Wojciech Dąbrowski) i wyjeżdża na studia do Wrocławia. Zatrzymuje się u swego wujostwa, Marka (Maciej Tomaszewski) i Teresy (Ewa Skibińska) oraz ich, wtedy 19-letniej, córki Kingi (Aleksandra Zienkiewicz), zakochanej w bogatym Arturze Kulczyckim (Łukasz Płoszajski) . W czasie spaceru Marysia spotyka Pawła Krzyżanowskiego (Mikołaj Krawczyk) i oczywiście zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia.

PIERWSZA MIŁOŚĆ: OGLĄDALNOŚĆ

W sezonie 2018/2019 serial Pierwsza miłość oglądało średnio 1,42 mln widzów, o 210 tys. osób mniej niż rok wcześniej. 20 kwietnia 2011 odcinek serialu Pierwsza miłość osiągnął rekordowy wynik oglądalności 31,6% w grupie komercyjnej (16-49). W grupie wszystkich oglądających (4+) serial uzyskał poziom 23,3%. czyli ok. 2,5 mln osób.

PIERWSZA MIŁOŚĆ: TWÓRCY

Produkcją serialu zajmuje się ATM Grupa. Scenarzystą wiodącym w latach 2007–2014 był Paweł Nowicki, od 2013 roku- Grażyna Wilczyńska. Obecnie jest nim Dominik Gąsiorowski. Reżyserami są: Krzysztof Łebski, Jakub Miszczak, Wojciech Beszłej, Katarzyna Klimkiewicz i Okił Khamidov.

Słowa do piosenki tytułowej Pierwsza miłość napisał Korneliusz Karpiński, muzykę skomponował Achmed Bakajew, a wykonują ją Olga Szomańska i Jan Radwan (na końcu odcinka wykonuje ją Anna Stankiewicz).

PIERWSZA MIŁOŚĆ: OBSADA – GŁÓWNI BOHATEROWIE

Losy głównych bohaterek serialu Marysi i Kingi oraz ich przyjaciół. Pokazuje telewizja Polsat. Akcja serialu rozgrywa się przede wszystkim we Wrocławiu, gdzie w jednej z kamienic mieszkają Kinga (Aleksandra Zienkiewicz), Artur (Łukasz Płoszajski), Marysia (Aneta Zając), Melka (Ewa Jakubowicz), a kiedyś też Beatka (Katarzyna Ankudowicz), Błażej (Paweł Krucz), Mikser (Błażej Michalski), oraz w maleńkim Nadlewie. Sołtysem miasteczka jest Emilka (Anna, a jego mieszkańcy: Śmiałek (Paweł Okoński), Malwina (Agnieszka Wielgosz), Wiktoria (Halszka Lehman), Łazanek ( Marek Pyś), Roman (Lech Dybik) tworzą kolorową społeczność. Pierwsza miłość to serial przede wszystkim o miłości, ale nie brakuje w nim wątków komediowych, sensacyjnych, a nawet kryminalnych. Obecnie w takim wątku możemy podziwiać Daniela Olbrychskiego oraz Jana Wieczorkowskiego. Olbrychski gra wrocławskiego mafiosa.

Producenci chętnie też poruszają ważne kwestie społeczne, m.in.: wspierali małe dzieci chore na białaczkę czy akcję „Podziel się posiłkiem”. W serialu poruszono także problem hejtowania, bulimii, ochrony dzieci przed pornografią w sieci, problemów z utrzymaniem anonimowości w internecie oraz galerianek.

PIERWSZA MIŁOŚĆ: SKANDAL Z ODEJŚCIEM AGNIESZKI WŁODARCZYK

W 2012 roku, po tym gdy na jaw wyszedł romans Agnieszki Włodarczyk z Mikołajem Krawczykiem. Aktorka musiała odejść z serialu. Nie wytrzymała presji otoczenia i grania z Anetą Zając, byłą partnerką i matką dzieci Mikołaja Krawczyka i złożyła wymówienie. Zając i Krawczyk byli przez długi czas parą, ale Krawczyk zakochał się we Włodarczyk i dla niej zostawił Zając oraz ich synów. Dziś obie panie, Aneta Zając oraz Agnieszka Włodarczyk są singielkami, A Mikołaj Krawczyk poślubił aktorkę Sylwię Juszczak. Od dawna też nie występuje w Pierwszej miłości.

PIERWSZA MIŁOŚĆ: JUBILEUSZ

2900. odcinek Pierwszej miłości był ostatnim odcinkiem przed wakacjami. Serial niedługo będzie obchodził jubileusz. Pierwszą miłość można oglądać od poniedziałku do piątku w Polsacie o godz. 18.00.

×
×