Przyjaciółki - opisy odcinków, streszczenia

» Przejdź do najnowszych artykułów

CZYM JEST SERIAL PRZYJACIÓŁKI?

Serial Przyjaciółki to serial obyczajowy. Jego 14. sezon Polsat pokaże jesienią 2019. Opowiada o czterech przyjaciółkach z liceum, które po latach niewidzenia się odnajdują się na spotkaniu klasowym. Przyjaźń się odnawia, a kobiety zaczynają dzielić cię swoimi problemami.

  • Tytuł: Przyjaciółki
  • Gatunek: serial obyczajowy
  • Stacja telewizyjna: Polsat
  • Data premiery: 6 września 2012 r.
  • Czas trwania odcinka: 44 minuty
  • Nagrody: brak
  • Instagram: @przyjaciolkipolsat
  • Facebook: @Serial.Przyjaciolki

PRZYJACIÓŁKI: PIERWSZY ODCINEK

Patrycja Kochan (Joanna Liszowska) kontaktuje się z Ingą Gruszewską (Małgorzata Socha) i zaprasza ją na spotkanie klasowe. Inga odmawia jednak udziału. Obecnie jej myśli krążą głównie wokół problemów osobistych – mąż Gruszewskiej ( Adam Adamonis) właśnie odszedł do innej kobiety. Inga zostaje sama z 6-letnią córką. Tymczasem w salonie Patrycji spotykają się Zuza Markiewicz ( Anita Sokołowska) i Anka Strzelecka ( Magdalena Strużyńska). Dyskutują na temat spotkania klasowego. Mają wątpliwości, czy powinny na nie pójść. W końcu żadna z nich nie ma czym szczególnym pochwalić się przed starymi znajomymi.

PRZYJACIÓŁKI: OGLĄDALNOŚĆ

Serial ogląda średnio 1,95 mln widzów. Ostatnio jednak nieco mniej bo 1,8 mln. Mimo to można powiedzieć, że serial cieszy się stałą, wierną widownią.

PRZYJACIÓŁKI: TWÓRCY

Produkcją serialu zajmuje się Akson Studio. Scenariuszem zajmują się Beata Pasek i Magdalena Strzelecka, a reżyserią – Grzegorz Kuczeriszka.

Muzykę do serialu napisał Łukasz Targosz. W serialu nie ma na razie piosenki tytułowej.

PRZYJACIÓŁKI: OBSADA – GŁÓWNI BOHATEROWIE

Opowieść o czterech wyjątkowych kobietach., które spotkają się po latach na zjeździe absolwentów, gdzie okaże się, że właśnie teraz potrzebują siebie jak nigdy.

Inga (Małgorzata Socha) nie dość, że właśnie została porzucona przez męża dla młodszej, to jeszcze ma problemy z prowadzeniem przez założonego przez siebie przedszkola. W przyszłości los zaserwuje jej wiele problemów z nowymi partnerami. Fryzjerka Patrycja (Joanna Liszowska) – kobieta wulkan, która dobrą energią zaraża wszystkich wokół. Ma wszystko, czego pragnęła: świetną pracę, kochającego mężczyznę, grono przyjaciół. Marzyła o dziecku i ostatecznie uda się jej zostać mamą, ale straci pierwszego męża (Marcin Rogacewicz) a drugi, Wiktor (Paweł Deląg) okaże się damskim bokserem. Zuza (Anita Sokołowska) właśnie awansowała na dyrektorskie stanowisko w prawdziwie męskim świecie. Jest perfekcjonistką i w pracy, i w domu. Do osiągnięcia idealnego wizerunku brakuje jej mężczyzny znajdzie go, a kiedy zachoruje zdradzi go (Marek Bukowski) Przeciwieństwem Zuzy jest Anka (Magdalena Stużyńska)– troskliwa mama, świetna, choć może odrobinę zaniedbana i zaniedbywana żona. Przed laty wraz z mężem Pawłem (Bartek Kasprzykowski) ustalili, że on robi karierę a ona zajmuje się domem. Gdy dzieci dorosną, Anka zechce się zerwać z Łańcucha i nawet dwa razy zmieni zawód.

PRZYJACIÓŁKI: SKANDAL Z JEŻDŻĄCĄ SAMOCHODEM PO PIJAKU JOANNĄ LISZOWSKĄ

W 2014 roku 36-letnia wówczas Joanna Liszowska wsiadła za kółko po pijanemu i spowodowała kraksę na drodze. Miała 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To cud, że nikogo nie zabiła! Czemu to zrobiła? Czy właśnie wtedy zaczęły się problemy w jej małżeństwie ze szwedzkim biznesmenem Olą Serneke? Skandal był tak wielki, że przez niego serial Przyjaciółki omal nie wyleciał z ramówki Polsatu. Gwiazda została surowo ukarana: straciła prawo jazdy na dwa lata, musiała zapłacić 7 tys. zł kary i odrobić 30 godzin prac społecznych.

PRZYJACIÓŁKI: JUBILEUSZ

Nie wiadomo, czy nadchodzący sezon nie będzie ostatnim. Jeśli tak się nie stanie, zimą 2020 zobaczymy jubileuszowy 15. sezon.

×
×