Śmierć w serialach jest niezawodnym sposobem na podniesienie oglądalności! Te mocne sceny już na zawsze pozostaną w pamięci widzów

Brutalne sceny śmierci w serialu są najskuteczniejszym sposobem na podniesienie jego oglądalności. Dlaczego? Bo są najlepszym sposobem, by poruszyć nawet najbardziej cynicznych widzów! Obok takich scen po prostu nie da się przejść obojętnie. 
Śmierć w serialach jest niezawodnym sposobem na podniesienie oglądalności! Te mocne sceny już na zawsze pozostaną w pamięci widzów

Zniewolona – Aleksiej (Ołeksij Jarosławko)

Okoliczności śmierci męża Kiti (Katarina Kowalczuk) są bardzo tajemnicze. Po prostu prawdopodobnie ktoś mu „pomógł” odebrać sobie życie, a potem upozorował samobójstwo. Ciało martwego Aleksieja oraz list pożegnalny zostały znalezione podczas poszukiwań. Młody arystokrata miał stawić się na pojedynek z Grigorijem (Michaił Gawriłow), który odebrał mu ukochaną. Nie zrobił tego. Cała intryga bardzo przypomina tę ze słynnej Niewolnicy Isaury, kiedy to narzeczony młodej niewolnicy Tobias, również zginał z rąk „niewiadomych sprawców”- podpalaczy, a więc wrednego Leoncia (Rubens de Falco).

M jak miłość – Hanka Mostowiak ( Małgorzata Kożuchowska)

Wielu bohaterów M jak miłość umarło w serialu, ale to śmierć Hanki widzowie zapamiętają na zawsze. Hanka straciła życie w wyniku pęknięcia tętniaka mózgu po tym,gdy wjechała samochodem w kartony rozstawione na drodze. Sytuacja z kartonami jest tak absurdalna, że wręcz memiczna. Była tak naprawdę zemstą scenarzystów serialu za to, że aktorka postanowiła odejść z M jak miłość. Ilona Łepkowska wielokrotnie podkreślała, że taka śmierć Hanki nie była jej pomysłem i ona, jako merytoryczny opiekun serialu, odradzała z szacunku do widzów i aktorki to rozwiązanie.

Klan – Rysiek Lubicz (Piotr Cyrwus)

Kiedy aktor po 15 latach odgrywania ciapowatego Lubicza postanowił odejść z Klanu, scenarzyści postanowili go godnie pożegnać. Najpierw Ryszard przeszedł zawał. Lekarze uratowali jednak mu życie. Potem poczuł się tak dobrze, że z sali intensywnej opieki medycznej został przeniesiony na zwykłą salę. Wtedy jednak dopadło go przeznaczenie. W szpitalu pojawili się złodzieje. Szlachetny, Rysiek chcąc zapobiec rabunkowi ostał pchnięty przez złodziejaszka. Upadł i uderzył głową o krawędź metalowego. Lubicz poniósł śmierć na miejscu. W serialu pokazano również jego wzruszający pogrzeb.

Barwy szczęścia – Marta Walawska (Katarzyna Zielińska)

Aktorka poprosiła o uśmiercenie jej bohaterki, ponieważ chciała zacząć robić inne rzeczy. Marta zginęła w bardzo dramatycznych okolicznościach – była ofiarą zbrodni. Marta Walawska i Ewunia (Gabrysia Ziębicka) podczas podróży do Warszawy zostały uprowadzone przez współpasażera Krzepińskiego (Marek Kossakowski), który okazał się szaleńcem. Mężczyzna uwięził matkę i córkę w domu na odludziu. Dziewczynce na szczęście udało się uciec. Jednak w rękach oprawcy pozostała Marta, która nie przeżyła konfrontacji z przestępcą.

Gra o tron – Ned Stark (Sean Bean)

Choć w serialu HBO scenarzyści w mniej lub bardziej brutalny sposób zgładzili tak wielu bohaterów, to jednak najtragiczniejszą ofiarą wielkiej polityki okazał się namiestnik północy. Aktor przyjął tę rolę tylko dlatego, że była rozpisana na jedne sezon,ale stał się jednym z najważniejszych bohaterów całej sagi. Bo to śmierć Neda szczególnie utkwiła w pamięci fanów, a jego niesłyszalne ostatnie słowa stały się przedmiotem wielu dyskusji – Bean wyznał, że gdy kładł głowę na pieńku mamrotał słowa modlitwy. Ned zginął, ponieważ Cersei (Lena Headley) nie chciała, by ktokolwiek dowiedział się o jej kazirodczym związku z bratem. Wtrąciła Neda do więzienia. W zamian za obietnicę ułaskawienia Ned zgodził się przyznać do zdrady, jednak w dniu publicznego procesu, Joffrey Baratheon (Jack Gleeson) skazał go na śmierć, a wyrok został wykonany.

Orange is the New Black – Poussey (Samira Wiley)

Ta bohaterka zmarła w czwartym sezonie, pokojowo protestując przeciw warunkom w Litchfield. Jeden ze strażników tak mocno przyparł dziewczynę do ziemie, iż ta zaczęła mieć problemy z oddychaniem i zmarła. Konsekwencją tej śmierci był cały sezon piąty, opowiadający o buncie w więzieniu. Teraz, gdy Netflix pokazał senon finałowy serialu, ogłoszono, że powstanie fundusz imienia Poussey Washington wspierający organizacje non profit walczące w USA o reformę prawa karnego, sprzeciwiające się przeludnieniu w więzieniach i walczących o prawa osadzonych.

Wielkie kłamstewka – Perry (Alexander Skarsgard)

Śmierć męża – domowego kata pod koniec pierwszego sezonu wydawała się wszystkim taka sprawiedliwa i zasłużona. Zwłaszcza Bonnie (Zoe Kravitz), która zepchnęła męża Celeste (Nicole Kidman) ze schodów, w wyniku czego ten brutal i gwałciciel stracił życie. Wszystkie przyjaciółki z Monterey dokonały jednak refleksji: uznały, że są winne temu samosądowi. Perry, jako przestępca, powinien zostać osądzony.

Zobacz: Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w Internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką!

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?

Zobacz: Ile zarabiają polskie, serialowe gwiazdy? Królowa jest tylko jedna! Daleko w tyle za nią są nawet Małgorzata Kożuchowska i Basia Kurdej-Szatan!


×
×