Stulecie Winnych 2 sezon. Trwają prace na planie nowych odcinków. Już wiemy, co się wydarzy [UWAGA SPOILER]

Rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu Stulecie Winnych. Na ekranie ponownie zobaczymy Kingę Preis (Bronisława), Jana Wieczorkowskiego (Staszek), Weronikę Humaj (Ania) i Karolinę Bacię (Mania). Do obsady dołączą również Stefan Pawłowski, Piotr Rogucki, Mateusz Janicki i Lesław Żurek. Premiera prawdopodobnie dopiero jesienią 2020.
Stulecie Winnych - serial TVP1

Drugi sezon serialu, zatytułowany Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli, opowiada dalsze losy wielopokoleniowej rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Ponieważ akcja pierwszego sezonu zatrzymała się wraz z wybuchem II wojny światowej, sezon drugi opowie o losach Winnych aż do 1952 roku.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

1 września 1939 Mania rodzi kolejne bliźniaczki – Kasię i Basię. Szczęście związane z urodzeniem córek przyćmi zaginięcie jej męża Pawła. Czy oznacza to owdowienie? Tego feralnego dnia niemieckie kule dosięgły również nestora rodu – Antoniego. Ciężar odpowiedzialności za rodzinę musi wziąć na siebie Ania – bliźniaczka Mani.

Podczas II wojny światowej rodzina Winnych przeżywa to samo, co setki tysięcy polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Ale mimo to Winni starają się żyć normalnie. Gdy nadejdzie koniec wojny ich życie ponownie zakłócą inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów. Jak i czy Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Zobacz: Jan Wieczorkowski pierwszy raz tak szczerze o żonie: “Co to za kobieta?!”

Zdjęcia do nowego sezonu Stulecia Winnych zostaną zrealizowane m.in. w czterech śląskich miastach: Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Gliwicach, gdzie twórcy odnaleźli unikalną architekturę. Ma ona przypominać klimatem okupowaną Warszawę oraz stolicę już z czasów, Powstania Warszawskiego oraz pierwszych powojennych lat stolicy. Planowane są również zdjęcia w Warszawie, Sierpcu i Radomiu.

Reżyserem drugiego sezonu serialu jest Michał Rogalski, twórca m.in. Czasu honoru i Wojennych dziewczyn. Za scenariusz, powstały na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierownictwem Ilony Łepkowskiej.

Zobacz: Katarzyna Zielińska zmartwychwstanie z “Barwach szczęścia”? Marta Walawska wróciła na plan!


×
×