„Świat według Kiepskich” bez Paździocha. Ryszard Kotys musiał zrezygnować z pracy przez straszliwe dolegliwości zdrowotne

To prawdziwa tragedia dla wielbicieli serialu Świat według Kiepskich. Jeden z jego filarów, aktor Ryszard Kotys, wcielający się od 20 lat w rolę wścibskiego Mariana Paździocha, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, może odejść z serialu. Kotys jest już wiekowym aktorem, ma 87 lat i nie czuje się najlepiej.
Ryszard Kotys rezygnuje z pracy na planie serialu "Świat według Kiepskich"

W zeszłym roku Ryszard Kotys musiał zawiesić swój udział w serialu o Kiepskich z powodu ciężkiego zapalenia płuc, które w poważnym wieku może być niezwykle groźne. Na szczęście wtedy udało się zwalczyć podstępną chorobę i pan Ryszard wrócił na plan do swoich serialowych przyjaciół.

Prawdopodobnie Kotys nie pojawi się już na planie nowych odcinków Świata według Kiepskich. Wiekowy aktor gubi się, a jego pamięć szwankuje. Super Express zasugerował nawet, że żona aktora, zatrudniła opiekunkę pomagającą seniorowi w wykonywaniu podstawowych czynności.

– To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony – mówił jakiś czas temu serialowy Paździoch.

Niestety wygląda na to, że ulubieniec widzów będzie musiał zrezygnować z pracy w serialu. Świat według Kiepskich niedawno obchodził dwudziestą rocznicę. A Ryszard Kotys, choć grał wyjątkowo marudnego bohatera, zyskał ogromną sympatię widzów.

Choć rola Paździocha jest tą najbardziej znaną w dorobku aktora, przypomnijmy, że Ryszard Kotys grał też w takich przebojach jak serial Wiedźmin z Michałem Żebrowskim, ale też w filmach. Debiutował w Pokoleniu Andrzeja Wajdy, był gwiazdą kina moralnego niepokoju. Ostatnio widzieliśmy go też w Bogach. Na premierę czeka też film Klecha z udziałem Kotysa.

Aktor mieszka na stałe pod Poznaniem, wraz z drugą żoną, aktorką Kamilą Sammler, która jest od niego młodsza o 26 lat. Para ma 32 -letniego syna Eryka. Aktor ma jeszcze 63-letniego syna Piotra z pierwszego małżeństwa ze scenografką Barbarą Wojkowską.

Zobacz: Gwiazda „Barw szczęścia” zastąpi Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”! Kto to taki?

Zobacz: Samobójstwo w “Na Wspólnej”. Ewa Gawryluk żegna się z serialem TVN-U? [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobacz: Izabela Zwierzyńska wraca do “Barw szczęścia”, ale nie na długo. Iwona Pyrka będzie śmiertelnie chora!


×
×