Do TVP ma wrócić kultowy serial! Po 12 latach zobaczymy nowe odcinki hitu?!

Czy kultowy serial Święta wojna ma szansę powrócić na antenę telewizyjnej Dwójki? A jeśli tak, kiedy będziemy mogli zobaczyć perypetie Bercika (Krzysztof Hanke) i jego śląsko-warszawskich przyjaciół?
Stare seriale komediowe - Miodowe lata, Święta wojna, Lokatorzy

Chociaż od zakończenia Świętej wojny minęło już prawie 12 lat, to widzowie wciąż mają w pamięci losy rodziny Dwornioków. To przecież kultowy serial, który dał rozpoznawalność takim gwiazdom jak Krzysztof Hanke czy Joanna Bartel, która bawiła jako Andzia. W roli przyjaciela rodziny, Zbyszka Pyciakowskiego oglądaliśmy tak dobrze znaną gwiazdę seriali Dom czy Lombard. Życie pod zastaw Zbigniewa Buczkowskiego. O czym jest Święta wojna? Akcja serialu dzieje się w Katowicach, w których mieszka Bercik wraz z żoną Andzią. Częstym gościem w ich mieszkaniu jest kolega głównego bohatera, warszawiak Zbyszek Pyciakowski. Każdy odcinek Świętej wojny przedstawia coraz bardziej szalone pomysły Bercika.

Nic więc dziwnego, że kierownictwo TVP bardzo poważnie myśli o reaktywacji Świętej Wojny na antenie Dwójki. To świetny pomysł, bo faktycznie w głównych stacjach brak produkcji komediowych. Jedyne obecnie emitowane to Świat według Kiepskich i Rodzinka.pl. Nie wiadomo jeszcze jakie będą dalsze losy La La Poland w Dwójce. Stacje zastąpiły bowiem seriale komediowe widowiskami kabaretowymi. A tymczasem widzowie tęsknią za nieco bardzie wyrafinowanym dowcipem i znanymi aktorami.

Od dłuższego czasu trwają już prace nad scenariuszami nowych odcinków. Również wykonawcy głównych ról Joanna Bartel, jak i Krzysztof Hanke zadeklarowali chęć podjęcia wyzwania wskrzeszenia serialu po latach. Ale niestety jeśli w ogóle dojdzie do realizacji nowych odcinków serialu, zobaczymy je nie wcześniej niż jesienią 2020! Na razie fani serialu muszą zadowolić się jego powtórkami na TVP Seriale. Jak potoczą się ich dalsze losy? I kto jeszcze pojawi się na ekranie? Przekonamy się o tym już za rok!

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Zobacz: Serial „Na Wspólnej” zniknie z anteny TVN? Jedna z aktorek właśnie się wygadała

Zobacz: Barbara Kurdej-Szatan przez chorobę odejdzie z „M jak miłość”? Kariera aktorki stanęła pod znakiem zapytania


×
×