Szadź: Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr w rolach głównych nowego serialu TVN. Znamy szczegóły!

Mroczne tajemnice, makabryczne morderstwa, śledztwo. Właśnie to kochają fani seriali kryminalnych. Już niedługo na ekrany trafi kolejny! W obsadzie same gwiazdy.
Szadź: Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr w rolach głównych nowego serialu TVN. Znamy szczegóły!

Choć prawie od początku będzie wiadomo, kto zabił, serial Szadź z Aleksandrą Popławską w roli głównej może okazać się hitem porównywanym do Chyłki z Magdaleną Cielecką. Starsza z sióstr Popławskich nareszcie dostała produkcję na miarę swych możliwości aktorskich. Serial będzie dostępny już wiosną 2020 na player.pl. 

Aleksandrę Popławską znają doskonale wielbiciele serialu Wataha gdzie wciela się w postać prokurator Igi Dobosz. Jako policjantka pojawiła się też w jednej z głównych rol w serialu Miasto skarbów. Obecnie możemy ją oglądać w filmie 1800 gramów, gdzie wcieliła się w chorą na schizofrenię matkę niemowlaka. W Szadzi znów wcieli się w policjantkę.

To siedmioodcinkowa produkcja, która powstaje na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta. Autor jest także współautorem scenariusza. Akcja Szadzi rozgrywa się w Opolu oraz okolicach tego miasta. Komisarz Agnieszka Polkowska (w tej roli wystąpi właśnie Aleksandra Popławska) będzie próbowała rozwikłać zagadkę brutalnego zabójstwa młodej dziewczyny, jednej z rozlicznych ofiar seryjnego zabójcy-psychopaty. Przez cały serial widzowie będą dociekali, co tak naprawdę łączy funkcjonariuszkę z religioznawcą Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr). Choć pozornie wydaje się on być wzorowym mężem i ojcem, tak naprawdę okaże się być czarnym charakterem serialu.

View this post on Instagram

Taka sytuacja #newproject #planfilmowy #nowarola

A post shared by Maciej Stuhr (@maciej_stuhr) on

Szadź nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia – mówi Tomasz Blachnicki, producent TVN.

W obsadzie produkcji pojawią się też inni świetni aktorzy: Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz.

Serialowy thriller będzie dostępny najpierw na player.pl już wiosenno-letniej ramówce, ale jesienią 2020 produkcję pokaże także TVN. Serial wyreżyseruje Sławomir Fabicki, znany z takich produkcji jak Ultraviolet czy Komisarz Alex.


×
×