„The Crown” 3 sezon już w listopadzie? Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

Czyżby 10 nowych odcinków trzeciej serii The Crown trafiło do Netflixa jeszcze przed świętami? Te wersję uprawdopodobniły ostatnio wypowiedzi Tobiasa Menziesa, grającego nowego, choć starszego, księcia Filipa. 
"The Crown" 3 sezon już w listopadzie? Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

Znam kilka sekretów na temat produkcji, których nie mogę wam zdradzić! Nie możemy się jednak doczekać, aż widzowie się o nich dowiedzą. Serial The Crown jest bardzo złożony, ale tak naprawdę przedstawia on ciepły wizerunek instytucji rodziny królewskiej. Pokazujemy też i te złe strony, ale seria jest wyrazem wdzięczności za to, jak przysłużyli się krajowi – mówił Menziez w wywiadzie dla BBC Radio London zdradzając, że premiera jego nowego serialu będzie miała miejsce już w listopadzie na Netflix.

Aktor jest znany w Polsce przede wszystkim z Gry o Tron, ale i ze znakomitego Outlandera, w którym wcielił się w zboczonego i zdeprawowanego męża głównej bohaterki.

Kolejny sezon będzie liczył 10 odcinków i skupi się na latach panowania królowej w latach 60. i 70. W roli królowej Elżbiety zobaczymy tegoroczną laureatkę Oscara Olivię Colman. Akcja skupi się jednak nieco bardziej na dzieciach królowej, w szczególności na księciu Karolu, w którego wcieli się Josh O’Connor znany m. in z serialu Les Miserables oraz Peaky Blinders. W tej serii poznamy też księżną Dianę (w tej roli debiutująca w tak znacznej roli Emma Corin), którą Karol zobaczył pierwszy raz pod koniec 1977 roku. W serialu zobaczymy też słynna żelazną damę czyli premier Margaret Thatcher, w którą wcieli się gwiazda z Archiwum X oraz Sex Education Gillian Anderson. W roli niesfornej siostry Elżbiety II zastąpiła Vanessę Kirby Helena Bonham-Carter.

The Crown jest najdroższą produkcją platformy Netflix, której budżet przekroczył 100 milionów dolarów! Jego twórcy zdobyli Złote Globy za Najlepszy serial dramatyczny, a Claire Foy nagrodzono w kategorii Najlepsza aktorka. Autorem scenariusza opartego na sztuce The Audience jest Peter Morgan.

Zobacz: Anthony Hopkins i Jonathan Pryce w nowym serialu Netflixa. Premiera „Dwóch papieży” jeszcze w tym roku!

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?


×
×