×

To nie oni mieli grać główne role w tych serialach! Kto stracił szansę na udział w kultowych polskich produkcjach?

Producenci seriali do ostatniej chwili rozważają innych aktorów do głównych ról, a na plan wchodzą ostatecznie inne gwiazdy. Zdziwicie się, kto miał grać w Domu nad rozlewiskiem, Przepisie na życie czy w Świecie według Kiepskich!

„Dom nad rozlewiskiem”

Okazuje się, że zanim TVP zdecydowała się realizować serial o 40-latce, która jedzie szukać siebie w domu na mazurach, producenci starali się sprzedać pomysł na serial według powieści Małgorzaty Kalicińskiej innej stacji. W serialu kręconym dla Polsatu miała wystąpić Edyta Olszówka w roli Małgosi Jantar. Zofia Saretok (miała wcielić się w matkę Małgosi, Basię Jabłonowską), a Natalia Rybicka miała zagrać Marysię. Te rolę ostatecznie otrzymała Olga Frycz.

Dom nad rozlewiskiem: Joanna Brodzik, Olga Frycz, Anna Czartoryska-Niemczycka

Dom nad rozlewiskiem: Joanna Brodzik, Olga Frycz, Anna Czartoryska-Niemczycka

Zobacz: Na dobre i na złe (odc. 759) Matylda poważnie chora. Falkowicz uratuje ją przed śmiercią głodową?

„Świat według Kiepskich”

Dopiero niedawno okazało się, że do legendarnego sitcomu Polsatu przymierzano zupełnie innych aktorów. Początkowo rolę Ferdka miał grać Janusz Rewiński. Potem zwrócono się do Grzegorza Warchoła. Jego serialowa żona Halinka miała zostać Anna Majcher.

Zgadza się, miałem grać razem z Anną Majcher jako Halinką. Zgłosili się do nas reżyser z producentem. Spotkaliśmy się w hotelu Marriott w Warszawie na śniadaniu, żeby omówić warunki. No i okazało się, że trzeba będzie podpisać zobowiązanie od razu na kilka serii i przenieść się do Wrocławia, bo zdjęcia zaplanowano właściwie bez przerwy. Nie mogłem sobie na to pozwolić, nie chciałem opuszczać Warszawy. Anka też nie chciała. Czy żałuję? Nie! Andrzej jest świetnym aktorem i bardzo dobrze zagrał Ferdka i jeszcze pokierował swoją karierą tak, że pokazał się też w innych dobrych rolach-mówił niedawno Warchoł w Super Expressie.

Świat według Kiepskich

Świat według Kiepskich

Sprawdź: Wiedźmin. Maciej Musiał dumnie prezentuje się w roli Sir Lazlo. Mamy pierwsze zdjęcie z serialu Netflixa!

„Alternatywy 4”

Z tym serialem kojarzy się najbardziej genialny Roman Wilhelmi w roli gospodarza domu, Stanisława Anioła. Ale początkowo reżyser Stanisław Bareja widział w tej roli Krzysztofa Kowalewskiego, gwiazdora swych wcześniejszych komedii. Ponoć jednak Wilhelmi uprosił reżysera, by dał mu wcielić się w Anioła Miał być też inny Balcerek. Tę rolę początkowo otrzymał aktor Ludwik Pak, znany świetnie z epizodu pijaka w filmie Miś. Pak jednak również prywatnie nie stronił od alkoholu. Reżyser nie był w stanie z nim pracować i zatrudnił rewelacyjnego w tej roli Witolda Pyrkosza.

Zobacz: Ile zarabiają gwiazdy seriali? To kosmiczne kwoty, o których nawet Wam się nie śniło. Sprawdź, na czyje konto wpływa najwięcej!

„Przepis na życie”

Zupełnie sensacyjnie przedstawia się alternatywna obsada serialu Przepis na życie. Joanna Brodzik miała zagrać Ankę Zawadzką, ale nie doszła do porozumienia z producentami w sprawie czasu pracy i promocji serialu. Ostatecznie rolę dostała Magda Kumorek. Miał być też zupełnie inny Jerzy. W tę rolę miał się wcielić Grzegorz Damięcki, ale aktor miał zbyt wiele uwag do scenariusza i ostatecznie zatrudniono zamiast niego Borysa Szyca, który wówczas zmagał się z choroba alkoholową.

Przepis na życie: Borys Szyc, Magdalena Kumorek

Przepis na życie: Borys Szyc, Magdalena Kumorek

Może Cię zainteresować