The Crown: Tajemniczy i szalenie przystojny Tobias Menzies. Co o nim wiemy?

Angielski aktor Tobias Menzies zyskał jeszcze większa ilość fanów na całym świecie wcielając się brawurowo w księcia Filipa w serialu The Crown. Co jeszcze wiadomo o gwiazdorze?
The Crown: Tajemniczy i szalenie przystojny Tobias Menzies. Co o nim wiemy?

Tobias Menzies jest znany jeszcze z wielu kultowych seriali, m.in. z Gry o Tron, gdzie był przekonującym Edmurem Tullym oraz Outlandera, gdzie zagrał dwie skrajnie różne role łagodnego Franka oraz psychopaty i gwałciciela Jacka Randalla. Role w obu tych serialach przyjął dlatego, że ma szkockie korzenie i w tej części Brytanii także kręcono te produkcje.

Zobacz: Anthony Hopkins i Jonathan Pryce w nowym serialu Netflixa. Premiera „Dwóch papieży” jeszcze w tym roku!

To świetnie wykształcony aktor, absolwent najsłynniejszej szkoły teatralnej w Anglii – Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (RADA). Tak naprawdę od dzieciństwa nasiąkał aktorstwem, bo tego uczyła jego mama. Jednak przez wiele lat marzył, by zostać świetnym tenisistą. Przez wiele lat uprawiał ten sport na poziomie półprofesjonalnym. Rodzice Tobiasa rozwiedli się, gdy przyszły gwiazdor miał zaledwie sześć lat. On i jego młodszy brat zostali z mamą. Ciekawie w kontekście roli Filipa w The Crown rysują się poglądy matki aktora na angielską rodzinę królewską. Jak niedawno wyznał Menzies jego mama była zaciekła przeciwniczką Windsorów, szczodrze finansowanych przez obywateli.

Zobacz: The Crown 3 sezon już w listopadzie? Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

Jest w nim stłumiona energia. Męskość, którą trzeba było przekierować w różnych kierunkach. Jest bardziej tolerancyjny [niż reszta rodziny królewskiej]. Rzeczywistość jest taka, że spędza swoje życie w wielu pokojach, w których ludzie są zdenerwowani, aby się z nim spotkać – skrępowani, pełni czci, nie mówiący zbyt wiele – co musi być bardzo nudne, a czasem po prostu irytujące- mówił niedawno o swojej roli, za którą pewnie zgarnie niejedną nagrodę.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Menzies ma 45 lat i jest niezłym ciachem, ale tak bardzo zafiksowanym na punkcie prywatności, że nie wiadomo, czy z kimś jest, czy ma jakieś dzieci, czy jest genialnym, ale samotnym pracoholikiem. Na pewno jest interesującym mężczyzną, dla którego sama Kristin Scott-Thomas rzuciła męża (Tobias jest od niej młodszy o 14 lat). Potem jednak romans nie wypalił. Od tego czasu Tobias nie mówi nigdy o swym życiu prywatnym. Udziela się jedynie na Twitterze, gdzie zazwyczaj wspiera najbardziej szlachetne akcje, zwłaszcza te dotyczące ochrony przyrody.


×
×