Tomasz Sobczak zgarnął główną rolę w nowym serialu TV4 „Gabinet numer 5.”! Ma być ostry dla swych pacjentów niczym doktor House! 

TV4 stawia na polski serial medyczny. W jesiennej ramówce zadebiutuje Gabinet numer 5. W roli głównej wystąpi znany z Tańca z gwiazdami Tomasz Sobczak. 
Tomasz Sobczak

Pierwszy odcinek Gabinetu numer 5 TV4 pokaże 4 września o godzinie 21.30. Głównym bohaterem serialu będzie Adam Domański (Tomasz Sobczak), nowy lekarz w przychodni znajdującej się na prowincji, w miejscowości o wiele mówiącej nazwie – Bolesna. Owszem, doktor Adam okaże się świetnym specjalistą, ale bardzo obcesowym i niezbyt empatycznym człowiekiem.

To obrazki z życia lekarzy i pacjentów, jakich nie widzimy zbyt często w polskich serialach – powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl producentka serialu, Monika Galliot-Salińska.

Fabuła serialu skupi się na pracownikach i pacjentach lokalnej przychodni Ich losy będą się przeplatać. Ale nie tylko, bo w produkcji pojawi się także wątek kryminalny.

Tajemnicza śmierć jednego z pacjentów oraz morderstwo, do którego dochodzi w mieszkaniu głównego bohatera sprawią, że w przychodni pojawią się funkcjonariusze policji, która poprowadzić będą dwa postępowania.

Producentka zapowiada, że jej serial będzie różnił się od pozostałych krajowych produkcji medycznych większym realizmem:

To nie są śliczne szpitale, uśmiechnięci medycy, opieka full service i all inclusive, ale odbicie prawdziwych realiów: niedoborów personelu, lekarzy przepracowanych od łączenia kilku etatów, zatłoczonych korytarzy i pacjentów, którzy często „wiedzą lepiej”.

W serialu, obok Sobczaka zobaczymy też Sylwestra Maciejewskiego w roli dyrektora przychodnim oraz Martę Król, która wcieli się w ciężarną lekarkę.

Smaczkiem tej produkcji będą role drugoplanowe.­ Gościnnie w serialu wystąpią m.in.: Grażyna Zielińska, Rafał Cieszyński i Ryszard Rembiszewski czyli dawny Pan Lotto. W tej produkcji pojawi się również Natalia Lesz, która wcieli się w kochankę głównego bohatera. To już kolejny serial, w którym Lesz gra w jesiennej ramówce, po Koronie królów. Tam będzie litewską czarownicą.

Zobacz: Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w Internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką!

Zobacz: Śmierć w serialach jest niezawodnym sposobem na podniesienie oglądalności! Te mocne sceny już na zawsze pozostaną w pamięci widzów

Zobacz: Oto najlepsi serialowi lekarze. Zagłosuj na swojego ulubieńca w medycznym fartuchu! [SONDA]


×
×