Twórcy „Czasu Honoru” zrobili serial o młodym Piłsudskim. W rolach głównych same gwiazdy!

Ewa Wencel i scenarzysta Jarosław Sokół, którzy stoją za sukcesem Czasu honoru, napisali scenariusz do nowego serialu historycznego. Produkcję Ziuk. Młody Piłsudski widzowie TVP zobaczą tuż po tym, jak stacja zakończy emisję trzeciego sezonu Wojennych dziewczyn, czyli późną jesienią 2019.
Urszula Grabowska, Jan Englert, Marek Kalita

Jedynka pokazała już pierwszy odcinek Ziuka. Młodego Piłsudskiego 11 listopada 2018 roku. W roli młodego Ziuka występuje mało jeszcze znany aktor Grzegorz Otrębski. Jednak ten jeden odcinek daje nadzieję, że wybór obsadowy jest trafny. Otrębski ma 30 lat, trzy lata temu skończył łódzką filmówkę i do tej pory występował w epizodach w serialach takich jak Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, czy Komisarz Alex. W głównych rolach zobaczymy wybitnych aktorów, m. in Jana Englerta w roli cara Aleksandra III oraz Marka Kalitę i Urszulę Grabowską wcielających się w role rodziców przyszłego Naczelnika.

Serial o młodym Piłsudskim liczy sobie 13 odcinków. Jego bohaterowie to grupa spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Na jej czele stoi Józef Piłsudski oraz jego najbliżsi przyjaciele. Akcja rozpoczyna się w 1887 roku, w momencie, gdy dziewiętnastoletni Ziuk zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara, a kończy się, kiedy organizacja Bojowa PPS organizuje napad na pociąg wiozący pieniądze z Kongresówki do Petersburga. Cała akcja z udziałem wielu późniejszych notabli oraz przyszłej pani Piłsudskiej miała miejsce w Bezdanach.

To niejedyna w ostatnim czasie produkcja, w której pokazuje się życie Józefa Piłsudskiego. Jesienią na ekrany kin wchodzi film Piłsudski z Borysem Szycem w roli Marszałka. Z kolei w filmie Legiony również pojawi się ten polityk, grany tym razem przez Jana Frycza. Natomiast całkiem niedawno w tę postać w serialu Drogi Wolności wcielał się też Marcin Bosak, znany doskonale wielbicielom M jak miłość. Tam Bosak gra prawnika Kamila Gryca.

Ciekawe, który ekranowy Piłsudski najbardziej przypadnie widzom do gustu?


×
×