Wasyl Wasyłyk szczerze o pracy na planie „Korony królów”: „Ta rola jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem”

Był niskim, łysawym 36-latkiem, miał wysuniętą do przodu dolną wargę. Nie był typem amanta, ale za to posiadał inne zalety. Z wyglądu Władysław Jagiełło na pewno nie przypominał przystojnego ukraińskiego aktora Wasyla Wasyłyka, który w nowym sezonie serialu Korona królów wciela się w tę historyczna postać.
Wasyl Wasyłyk szczerze o pracy na planie "Korony królów": "Ta rola jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem"

Jedno można powiedzieć o Jagielle: był bardzo oddanym mężem dla wszystkich swoich zon i na pewno ich nie zdradzał. W dodatku jak na średniowiecze bardzo o siebie dbał – był wyćwiczony, kapał się regularnie i nie pijał alkoholu miał też niezły zmysł polityczny. I… był bardzo miły. Nic dziwnego, że królowa Jadwiga, która za niego wyszła jako 16-latka (niektóre źródła przypuszczają, że nawet jako 12-latka) po prostu pokochała starszego męża.

Zobacz: Korona królów. Nowa żona Kazimierza Wielkiego. Kim jest Aleksandra Nowosadko?

W serialu Korona królów Dagmara Bryzek jest niewiele młodsza od Wasyla Wasyłyka, wcielającego się w Jagiełłę. Ten ukraiński aktor to nadzieja tamtejszego filmu, telewizji i teatru. Ale nie tylko . Wasyłyk zagra również w Wołyniu Wojciecha Smarzowskiego, czym naraził się na niepochlebne komentarze wielu swoich rodaków. Ma 33 lata i jest rodowitym lwowiakiem.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Jagiełło to bohater, który bardzo mnie interesuje. Staram się go poznać i zrozumieć. Lubię pracować nad tak ciekawymi postaciami. Myślę o tym kim jest Jagiełło, o co mu chodzi, jaki jest. Nie wnioskuję tego jedynie po linijce tekstu. Rzucam go w różne sytuacje i zastanawiam się, jakby postąpił, jak różne okoliczności mogłyby wpływać na jego decyzje. Tak buduje się charakter postaci. Od czynów. Szukam w sobie podobieństw pomiędzy nami, wspólnych cech. Łączę w środku zimno z ciepłem, a potem oddaję to mojemu bohaterowi. Tak go właśnie widzę, jako niejednoznacznego i pełnego przeciwieństw. Był emocjonalny, ale kiedy należało, potrafił zachować zimną krew. Za władzę zapłacił samotnością. Tracił ludzi, których kochał. Wszędzie był zawsze trochę wyobcowany. Ta rola jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Do tej pory grałem bardziej ekspresyjnie, a tu musiałem stać się stonowany, powściągliwy, introwertyczny, bo taka jest moja postać – mówi o granym przez siebie bohaterze Wasyl Wasyłyk.

Zobacz: Nowe gwiazdy „Korony królów” na planie w Malborku. Praca wre! Mamy dużo zdjęć!


×
×