Wiedźmin: Więcej polskich aktorów w serialu. Nie tylko Musiał!

Maciej Musiał nie jest jedynym Polakiem, którego widać w serialu Wiedźmin od Netflix. W scenach walk widać jeszcze jednego aktora świetnie znanego wielbicielom Barw szczęścia!  W serialu zagrał  jeszcze jeden Polak, znany w międzynarodowym światku kaskader.
Maciej Musiał w serialu Wiedźmin

Kim są  polscy aktorzy, których widać w Wiedźminie? Pierwszy z nich to Tomasz Krzemieniecki, kaskader, który brał też udział w polskiej wersji Wiedźmina, tej z Michałem Żebrowskim w roli głównej.

Ale Polak  zasłynął swymi układami kaskaderskimi w takich produkcjach jak Mission: Impossible. Rogue Nation, Legenda Tarzana, Doktor Strange czy Men in Black. International. Nie mówiąc o takich serialowych produkcjach jak Ślepnąc  od Świateł czy Krew z krwi. Jego filmografia jest dłuższa i bogatsza niż jakiegokolwiek polskiego gwiazdora.

Czytaj: Kim jest Anya Chalotra, Yennefer z „Wiedźmina?

W Wiedźminie zagrał też Vyra. To bohater pokazujący się w pierwszym odcinku serialu Należy do bandy Renfri (Emma Appleton)i jako pierwszy rzuca się na Geralta ( Henry Cavill)

Kolejny Polak grający w Wiedźminie to Marcin  Czarnik. Aktora poznaliśmy dzięki  roli Roberta Romanowskiego, naczelnego pisma Dama i pierwszego męża  Marty (Katarzyna Zielińska) z Barw szczęścia. Czarnik jednak od dawna nie gra w barwach szczęścia, jest uznanym aktorem  filmowym, zwłaszcza od roli w nagrodzonym Oscarem i Złotym Globie  filmie Syn Szawła. Czarnika można oglądać także w filmie Obywatel Jones. Za  rok premiera filmu Broad Peak z jego udziałem.

View this post on Instagram

#broadpeak

A post shared by Marcin Czarnik (@czarnikmarcin) on

W serialu Wiedźmin od Netflix  Czarnik pojawił się w dwóch odcinkach jako mag :w czwartym, gdzie walczył z Yennefer (Anya Chalotra) oraz ostatnim. Tam pomagał Nilfgaardowi w bitwie o Wzgórze Sodden, które zagrał nasz Ogrodzieniec.

Zobacz także: Barwy szczęścia (odc.2163): Sabina zacznie pić przez syna

I choć  były to niewielkie, to jednak znaczące role. Oby spece od castingu Wiedźmina w nowym sezonie zatrudnili więcej zdolnych polskich aktorów.

 


×
×