Wikingowie: Polska gwiazda uświetni serial swoim wokalem. Jej głos skradł serce producentów!

Szósty sezon Wikingów zakończy telewizyjną historię Ragnara Lothbroka i jego synów. Ostatni sezon – tak jak poprzednie – liczy 20 odcinków, których emisja będzie podzielona na dwie części. Dwugodzinna premiera została zaplanowana na środę, 4 grudnia 2019 roku na kanale History.
Zobacz: M jak miłość (odc. 1477) Szantażysta Olka zmieni taktykę. Będzie go błagać o pomoc!
Co się wydarzy w ostatnim sezonie „Wikingów”?
Po wielu zawirowaniach i dramatycznych wydarzeniach, których los nie szczędził bohaterom, Wikingowie podróżują do wcześniej nieznanych sobie miejsc, oddalonych od Kattegat o tysiące kilometrów. Tam spotykają potężnych wrogów i muszą po raz kolejny zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Ragnara. Szósty sezon podejmuje wątek sporu między braćmi, z którego Björn wyszedł zwycięsko jako król. Ivar, poszukując sposobu na odcięcie się od przeszłości, trafia na Ruś Kijowską. Lagertha ma własny plan – chce prowadzić spokojne życie na farmie. Niestety nowe zagrożenia pojawiają się niebezpiecznie blisko. Wikingowie prowadzą dalszy podbój Skandynawii. Ubbe i Torvi udają się na Islandię, gdzie ujawniają tajemnice związane ze zniknięciem Flokiego, a Hvitserk prowadzi osobistą wendetę przeciwko Ivarowi. W obsadzie szóstego sezonu znaleźli się: Katheryn Winnick (Lagertha), Alexander Ludwig (Björn), Alex Høgh Andersen (Ivar bez Kości), Georgia Hirst (Torvi), Jordan Smith (Ubbe) oraz Marco Ilsø (Hvitserk).
Zobacz: Na Wspólnej (odc. 2985) Gorący seks Marty i Mikołaja. Rodzeństwo zdecyduje się na wspólne życie?
W premierowych odcinkach Wikingów zostaną wykorzystane utwory nagrane przez wykonawców z Polski. Jak do tego doszło? Twórca serialu Michael Hirst poznał twórczość Teatru Pieśń Kozła (z którym niegdyś występował także Kacper Kuszewski, czyli Marek Mostowiak z M jak miłość) w 2014 roku. Na scenie w katedrze św. Idziego w Edynburgu z Teatrem gościnnie wystąpiła wówczas Anna Maria Jopek, a telewizja BBC nakręciła półgodzinny dokument o tym wyjątkowym oratorium o historii Szkocji śpiewanym w języku gaelickim.
W ramach prac nad sztuką artyści inspirowali się muzyką celtycką, ale także i wikińską, co szczególnie zwróciło uwagę Hirsta.
Obejrzałem nagranie spektaklu Teatru Pieśń Kozła i byłem zauroczony wyjątkową techniką wokalną aktorów, sposobem, w jaki budowali emocje nie za pomocą słów, ale głosu i prostych instrumentów. Bardzo zależało mi na tym, by zaangażować ich do Wikingów, których tworzę już od sześciu lat. Teraz, kiedy serial zbliża się do końca, chciałem pożegnać się z tą produkcją w szczególny, muzycznie niezwykły sposób. Udział Polskich wykonawców w Wikingach był wyjątkowy, a dla mnie osobiście głęboko poruszający. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce docenią niesamowity wkład artystów w to filmowe dzieło, ich niezwykłe umiejętności oraz że będą z nich dumni – podkreśla Michael Hirst.

Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek

Serial „Wikingowie”

Serial „Wikingowie”