„World on Fire” z plejadą polskich gwiazd. Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza i inni podbiją serca widzów na całym świecie!

Brytyjski serial World on Fire już niedługo trafi na antenę BBC i nie tylko. Produkcję będzie można oglądać także w Polsce na kanale Epic Drama. Poznaj szczegóły! 
Tomasz Kot, Agata Kulesza, Borys Szyc

Polscy aktorzy – Zofia Wichłacz, Tomasz Kot, Borys Szyc, Radosław Kaim, Agata Kulesza, Eryk Biedunkiewicz, Tomasz Ziętek i Mateusz Więcławek robią karierę w Anglii. Niebawem prestiżowa BBC pokaże międzynarodową produkcję World on Fire, której akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Nazwiska naszych gwiazd widnieją obok takich legend jak Helen Hunt, laureatki Oscara za Lepiej być nie może czy Seana Beana czyli Neda Starka z Gry o tron!

Serial był kręcony w wielu europejskich miastach, m.in. w Pradze, Manchesterze, Paryżu i Berlinie. Pierwszy sezon World on Fire składa się z siedmiu odcinków. Choć akcja dramatu toczy się także w Warszawie, tu ekipa BBC niestety nie zawitała. Cieszyć się jednak należy z udziału naszych aktorów w tej serialowej superprodukcji. Seriale BBC są zazwyczaj dopracowane, świetnie zagrane i hiperrealistyczne.

Akcja rozpocznie się wybuchem II wojny światowej, a skończy Bitwą o Anglię. Jeden z bohaterów Harry (Jonah Hauer-King), znany z serialu Howard’s End), młody brytyjski tłumacz, który negocjuje z nazistami w Warszawie, ma w Polsce kochankę i w tę rolę wciela się nasza Zofia Wichłacz. Jej serialową mamą jest tym razem Agata Kulesza. Obie panie pojawią się w jednym odcinku. Polską aktorkę widać na jednym z plakatów promujących serial.

Na Harry’ego w Manchesterze czeka Lois (Julia Brown), młoda pracownica tamtejszej fabryki. Nancy zaś (Helen Hunt) to amerykańska korespondentka, uzależniona od ryzyka i adrenaliny.

Polskim aktorem, który wystąpi w sześciu odcinkach World on Fire jest Tomasz Ziętek, znany ze świetnej roli w filmie Cicha noc i serialu Odwróceni. Ojcowie i córki. To dla tego przezdolnego i przystojnego aktora realna szansa na zaistnienie na rynku brytyjskim.

Tę epicką opowieść będzie można oglądać w Polsce od jesieni na kanale Epic Drama. Dokładnej daty premiery jeszcze nie podano.

Zobacz: Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w Internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką!

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?

Zobacz: Ile zarabiają polskie, serialowe gwiazdy? Królowa jest tylko jedna! Daleko w tyle za nią są nawet Małgorzata Kożuchowska i Basia Kurdej-Szatan!


×
×