Powstaje film o Zenku Martyniuku. W obsadzie same gwiazdy! Kto wcieli się w rolę króla disco-polo?

Gwiazdy Klanu, Brzyduli, a nawet Korony królów czy 1983 zobaczymy w filmowej biografii Zenka Martyniuka. Już powstaje film o królu disco polo! 
Zenek Martyniuk

Scenariusz nowego filmu opowiada historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka. Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, co pozwala barwniej nakreślić realia lat 80. i 90 w Polsce. Zwłaszcza narodziny disco polo. Film Zenek będzie stylizowany na paradokument. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia. Reżyserem tej produkcji jest Jan Hryniak.

Wiadomo, kto znalazł się w obsadzie filmu biograficznego o twórcy hitu Przez Twe Oczy Zielone. Martyniuka mają zagrać aż dwaj aktorzy – 24-letni Jakub Zając (znacie go z takich produkcji jak: Belfer, Najlepszy, Saszka) i starszy od niego o 15 lat Krzysztof Czeczot (znacie go z produkcji: Pitbull. Nowe Porządki, BrzydUla). Czeczot oczywiście wciela się w starszego Martyniuka. Również dwaj aktorzy będą grali okrytego ostatnio kontrowersyjną sławą jego syna Daniela – jego młodszą wersję zagra Oliwier Seliga, a starszą znany z Korony królów Olaf Marchwicki. W filmie o Zenku zobaczymy jeszcze jednego gwiazdora tego serialu – Mateusza Króla, który wcieli się w wujka Mikołaja. Za to Piotr Cyrwus czyli pamiętny Rysiek Lubicz z Klanu zagra postać Skaryszuka

Rolę żony Zenka Martyniuka otrzymała Klara Bielawka. Ciekawie obsadzone są tez role rodziców Zenka. Matkę gra znana z Na Wspólnej Agnieszka Suchora a ojca – gwiazdor Stulecia Winnych Roman Gancarczyk. W roli ojca Danki Martyniukowej wciela się sam Jan Frycz, który dał ostatnio popis swych możliwości w serialu Ślepnąc od świateł.

Kiedy film trafi na wielkie ekrany ? Będzie to świetny pomył na prezent bożonarodzeniowy, bo film Zenek będzie można oglądać od 25 grudnia 2019 w kinach w całej Polsce. Na pewno spotka się z ciepłym przyjęciem kinowej publiczności, bo jego bohater to sympatyczny i bezpretensjonalny człowiek. Choć oczywiście muzyka przez niego wykonywana nie musi się każdemu podobać.

Zobacz: Daniel Martyniuk znowu zgotował żonie piekło! Nie przebierał w słowach, padły nawet poważne groźby! Co z dzieckiem?

Zobacz: Zenek Martyniuk doprowadził syna do porządku! Opowiedział nam o przemianie Daniela i swoich relacjach z wnuczką [WIDEO]

Zobacz: Będzie duet wszech czasów! Zenek Martyniuk zgodził się zaśpiewać z… “Propozycja brzmi ciekawie”


×
×