Żmijowisko: Nowy serial kryminalny Canal+. W obsadzie same gwiazdy! Kiedy premiera?

Łukasz Palkowski odpowiedzialny za sukces Belfra znów pracuje przy produkcji z gwiazdami dla Canal Plus. W serialu kryminalnym Żmijowisko główną rolę zagra Paweł Domagała, znany do tej pory głownie z produkcji komesowych oraz przeboju Weź, nie pytaj.
Żmijowisko - nowy serial Canal+

Scenariusz Żmijowiska powstał na podstawie wydanej w zeszłym roku powieści Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem. Chmielarz odpowiada on również za scenariusz produkcji.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Jednak któregoś wieczoru rodzice bawiąc się świetnie na zakrapianej alkoholem imprezie nie zauważają, że 15-letnia Ada (Hanna Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska) zniknęła.

Dziewczyna cały czas siedziała zazwyczaj cicho, z nosem w smartfonie, bo nie podobał jej się wyjazd zorganizowany przez rodziców. Matka, ojciec i ich przyjaciele (w tych rolach m. in Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Joachim Lamża, i Szymon Piotr Warszawski) rozpoczynają poszukiwania, jak się okaże – bezskuteczne.

Mroczny finał

Dopiero rok później zdesperowany ojciec wróci na miejsce, by przeprowadzić prywatne śledztwo. W trakcie jego prowadzonego na własną rękę dowie się, że nowe tropy mogą doprowadzić samozwańczego śledczego do rozwiązania, którego się nie spodziewał. Tłem poszukiwań dziewczyny jest pogmatwana historia Arka oraz jego przyjaciół: ich przez lata ukrywanych konfliktów, namiętności, pretensji. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu „przyjaciół” w kłamstwie oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

To trzeci po Królu i Małym Zgonie serial Canal Plus, do którego zdjęcia właśnie powstają. Być może jego premiera nastąpi jeszcze przed końcem 2019 roku.

Zobacz: Paweł Domagała o sukcesie piosenki „Weź nie pytaj”: Już nie można jej słuchać [WIDEO]

Zobacz: Gwiazda “M jak miłość” właśnie dołączyła do obsady “Na Wspólnej”! Takiej rewolucji w serialu TVN-U nikt się nie spodziewał

Zobacz: Masakra na ślubie Izy i Marcina w “M jak miłość”. Artur zabije parę przed ołtarzem? “Najpiękniejszy dzień w życiu okaże się koszmarem”


×
×